HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel
2019. szeptember 25.

Meglepetésekkel értek véget a negyeddöntők – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 10. nap

A tegnapi félidő után 63 ponttal vezetett Anglia az USA1 ellen, ami az amerikaiak körmérkőzés győzelme után finoman szólva is meglepetés, ezért ezt a meccset követtük először, arra számítva, hogy bizonyára megfordul a trend, és szorosabb lesz a csata. Nos, az amerikaiak jól kezdtek.
Nagyiván Gábor
2019. szeptember 24.

A norvégok verik az olaszokat – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 9. nap

A negyeddöntőkkel folytatódott a világbajnokág, azaz mind a négy kupában 8 csapat maradt állva. Innentől már egyenes kieséses a rendszer, a csapatok 6x16 leosztást játszanak, három szettet hétfőn és hármat kedden, a győztesek játsszák majd az elődöntőket.
Kelen Károly
2019. szeptember 23.

Egy parti, nyolc asztal

A Bermuda-kupa negyeddöntőjében egy első látásra nem különösebben izgalmas leosztás megmutatja, hogy a nyolc asztalon a licitben hozott döntések milyen elágazásokat tudnak eredményezni. Meg persze súlyos IMP-ket erre vagy arra.
2019. szeptember 22.

Új-Zélandnak majdnem sikerült – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 8. nap

Nagy izgalmakat hozott az utolsó selejtezőnap. Az amerikaiak és a svédek már rápihentek a KO-meccsekre, így Kína jó hajrával egy pillanatra élre is állt – de végül USA1, Kína, Svédország lett a hármasbefutó a Bermuda-kupában. Az utolsó előtti fordulóban a norvégok és a hollandok már elég pontot gyűjtöttek a biztos továbbjutáshoz, így a jól hajrázó lengyelek majdnem befogták mindkettőjüket. Ez a hatos már biztos továbbjutónak tűnt, csakúgy, mint Anglia, akik a 22. menetben a rivális Kínát verték, bár, ha nem teszik, az utolsó meccsen akár baj is lehetett volna.
2019. szeptember 21.

A norvégok lemészárolták az élen álló amerikaiakat – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 7. nap

Véget ért az utolsó előtti játéknap a selejtezőkön, és már sok csapat elbukott, azonban mindenhol van még 10-12 csapat, akik közül kikerül majd a 8 továbbjutó. A korábban sokat emlegetett új-zélandiak például már a 10.-ek. Elszállt viszont az Egyesült Államok 2, ma például Gaudeloptól kapott ki simán.

Elhúztak az amerikaiak – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 6. nap

Igény arra van, hogy vattacukrot egyél másnap. Erre az álmomban megjelenő értelmetlennek tűnő érdekes mondattal ébredtem, és megnéztem az órát. Nem volt messze még a hajnal, ezért a 3:20-as blues jutott eszembe. Vattacukrot nem találtam itthon, a Városliget sem volt még nyitva, ezért büntetésből nem feküdtem vissza, hanem bekapcsoltam a gépet.
2019. szeptember 20.

Tisztul a kép – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 5. nap

A második félidejébe fordult a világbajnokság körmérkőzéses fázisa, és máris feltűntek az élmezőnyben, vagy annak közelében azok, akiket ugyan oda vártunk, de eddig még nem mutattak jó formát. Lengyelország a középmezőnyből nagy győzelmekkel már a nyolcban van, Új Zéland is nyereget, már 11-dik, az USA2 is 12-dik, igaz, elég jelentős még a hátrányuk a bejutó helyekhez képest, a nyolcadik olaszoktól mindketten 30 győzelmi pont körül maradnak el.
2019. szeptember 19.

Hasítanak az esélyesek – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 4. nap

A Bemuda-kupa 4. játéknapján a nap végére a 8 feljutó helyen nincs már nagy meglepetés, az esélyes csapatok jól tartják a frontot. Az sem lepett meg mindenkit, hogy az Egyesült Államok második csapata is lőtávolba került, ők ha lassan is, de megkezdték a felzárkózást. Guadelop viszont az olaszokon is kifogott, mert csak néhány IMP-vel maradtak alul.
2019. szeptember 17.

Svédek nyerték a skandináv derbit – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 3. nap

Folytatódtak a körmérkőzéses meccsek, és kicsit már kezdenek körvonalazódni az erőviszonyok a világbajnokságon. Talán még korai temetni vagy felemelni egy váratlanul szereplő csapatot, azonban mindenképp említésre méltó új-zélandiak betlije, hiszen az előző két világversenyen (olimpia, vb) nemcsak rájátszásba jutottak, hanem ott még egy meccset is nyertek erősebbnek kikiáltott ellenfél ellen. Bár az utolsó helyeket elhagyták már, de még mindig elég messze vannak a középmezőny elejétől.
2019. szeptember 16.

Az amerikaiak épp csak verték Guadelopot – bridzsvilágbajnokság, Vuhan, 2. nap

Hétfőn a selejtező 4. fordulójával folytatódott a világbajnokság. A Bermuda-kupában az Izrael–Olaszország mérkőzés vonzotta a legtöbb kibicet.