Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2020. október 3.

Első Online Világverseny – 15. játéknap

Megkezdődött az Első Online Világverseny rájátszása, illetve vigaszversenye. Fura módon a mi versenyünkön 16 leosztásos meccsek vannak, míg a KO-fázisban maradtak a 20 partis szegmensek, így nem voltak közös partik. Az izgalmakat fokozandó, először pár parti a mi mérkőzésünkről, ahol az ellenfél többször óvatosabban licitált, és a lapok őket igazolták, aztán megnézzük, mire jutottak az izraeli Alon Birmannal (a címlapfotón – forrás: LoveBridge) megerősített magyarok a világsztárok ellen.

Ellenfeleink jól jöttek ki például abból, amikor Axxx, Axx, xx, AKxx lappal 2 káró multi indulással szemben csak 2 kőrt mondott, és neki volt igaza, a partnernél szintén két kis káró, és a kőr KQJ9xx lapult, 9 ütés volt a limit, mi persze gémet buktunk.

4. leosztás
Ez a parti volt a legdrágább.

Délen döntenem kellett. A kontra információs lenne, ez tehát nem jön szóba, a 4 treff licitet (treff és major, legalább 5–5) a hatos pikk miatt vetettem el, lehet, hogy 10 ütés a limitünk, nem lenne jó a 6–2-es pikk helyett az 5–3-as treffben utazni. Végül passzoltam, úgyis jövök még (ha mégsem, nem fogom bánni…). Így folytatódott azonban: 3 káró(=kőr)–passz–4 kőr–?. Persze 4 pikket mondtam, a sor végén ellenfelem 5 kőrt, és most? Ha megbeszéltük volna korábban a helyzetet (a parti után megtettük), akkor passzoltam volna, hogy a partner döntsön, 5 pikk vagy 5 kőr kontra. Tartottam tőle, hogy nem kényszerítő a helyzet, ezért kontráztam, bízva két ász-király vezetésű színemben, mellesleg a szingli káró királyban – nos, utóbbival szerencsére ütöttem, ezért legalább elbukott a parti.

A másik asztalon picit másként ment a licit:

Az 5 káró kontrája valami pozitív dolgot jelenthetett, mert Észak bátran megemelte partnere pikkjét, így ők kerestek 10 pontot.

12. leosztás
Ezen a partin viszont mi kerestünk, bár rezgett a léc.

Az 5–4 elosztás dacára, az 1 szan indulást választottam, majd bemondtuk a bell gémet.

Viszonylag kis káróval indult Nyugat, de szerencsére a 11-es szabály szerint nem lehetett nála negyedik bubi, így felülről hívtam a kárót, kézből két treffet és egy kőrt dobva. Ezután kőr impasszt adtam, és persze treffet hívtak, ütött az ász. Most voltam utoljára az asztalon, pikk szöktetés, vagy 3–3 kőr? A pikket szöktettem, ami ugyan nem szökött, de most jól jött az 1 szan indulás, Nyugat nem gondolta, hogy ötös kőrrel, 5–4-gyel indultam (az már kiderült, hogy 5–4-em van, de melyik az öt?), ezért a bizonytalan treff helyett a biztos(nak látszó) kőr kiszállást választotta, ezért volt lehetőségem kipróbálni ezt a színt is, ami működött, így teljesítettem.

Felmerült a kérdés, miért nem kezdtem kőrrel a kárók után? Majd hív az ellenfél pikket, ha nem 3–3 a szín. Sajnos, ez nem feltétlenül igaz. Ha 4–2, lehívják a kőröket, majd kézbe tesznek a treff királlyal, és hívhatok a pikk Kx-ből az utolsó két lapnál. (Amúgy is, a pikk szökése 50 százalék, míg a 3–3 kőr 40 százalék alatt van, tehát kisebb esély).

Mivel a másik asztalon Nyugat elindult, nem tudott az ellenfél gémet mondani, és 10 pontot kerestünk.

A szoros meccset végül 2 ponttal, 28–26-ra elvesztettük, de van még 9 forduló.

Nézzük, hogyan játszott a rájátszásban a magyar-izraeli csapat!

Az ellenfél megtette azt az apró szívességet, hogy beültette a csapat névadó szponzorát, aki az alapszakaszban összesen 20 partit játszott!

1. leosztás
Rögtön az első partiban a mieink írtak, de talán itt Eric Rodwell volt a hibás.

Érdekes módon Levine Délen úgy gondolta, lapja nem gémforsz (arra gondolni sem merek, hogy kényszerítőnek szánta a 3 treff licitet…), így leálltak, a 3 pikk csendben bukott egyet.

Nagyobb volt a lendület a másik asztalon:

Rodwell a két ászával a téves mentés bűnébe esett: attól tartott, kárón meglesz a 3 szan, és a 4 pikk nem lesz drága. Nos, mindkettőben tévedett – a 3 szanban ki kell adni az ászokat, és a felvevőnek csak egy pikk fogása van, ezért bukik, ők azonban túl is bukták a mans gémet, az 500 pontos bukás 10 pontot hozott a konyhára nekünk.

3. leosztás
Két partival később megint írtunk, ezúttal Lakatosék ellen barátságosabb indító kijátszás jött a 2 szanban, ami így meglett, odaát viszont Meckstrothék bemondák a 3 szant.

A káró indulás ugyan adott egy ütést, de a felvevőnek el kellett döntenie, hogy melyik major szín 3–3-as elosztására játszik, és persze a pikket választotta – a kőrben a kőr dáma impassz is kell, ami egyáltalán nem biztos, bár esélyes. Végül kettőt bukott, így újabb 8 pontot keresett és 5 parti után 21–0-ra vezetett Dumbovichék csapata!

Sajnos a félidő végén Winklerék bemondtak egy elfogadható esélyű szlemet, ahol szinte minden rosszul ült, míg odaát 3 szanban álltak meg. A szlemben kiállt egy ász, és a negyedik adu bubit sem lehetett felszedni, így 13 pontot ők kerestek, de így is 22–15 volt az első menet.

13. leosztás
A második félidőben beszálltak Helgemóék, és máris 9 pontot kerestek, amikor ezt a partit játszották.

Ez az 5–0 adu miatt kettőt bukott, de nem tűnt veszélyesnek, amíg…

Dumbovichék jól tették, hogy közel gémerős lapjukkal nem kontráztak, mert a 4 pikk teljesült, igaz, kellett hozzá a 2–2 pikk és 3–3 káró is…

Pároslicitben jobban teljesítettek Rodwellék (minő meglepő, 1000 oldalas licitrendszerükről legendák keringenek, bár az elmúlt években, ahogy öregedni érezték magukat, a ritkább részekből húztak kb. 100 oldalt…). Megfejtették, hogy a szinglivel szemben a Ax kevés fogás lesz a 3 szanban, és a tuti 5 kárót csinálták, míg Brimanék ugyanitt eltévedtek, és a 3 szant bukták, 11 oda.

18. leosztás
A második menetben már 26-0 is volt oda, de jött még egy jobb magyar megoldás.

A 3 szant csak valamilyen földöntúli ellenjátékra lehet buktatni (káró tízes indulás?), míg a precíziós rendszer miatt nem volt lehetőség választást ajánlani odaát.

Ezen 10 pontot kerestünk, a 15–0-s futással visszajött a csapat 26–15-re. 20 parti után 4 ponttal vezetnek az amerikai-monacóiak.

A meccsnek még nincs vége, folytatás vasárnap és hétfőn, további 2x20 leosztásban. Hajrá!