Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2020. október 1.

Első Online Világverseny – 14. játéknap

A mindent eldöntő szerda esti fordulóban a magyar-izraeli HUNISR csapat elérte álmát, és magabiztosan, negyedik helyen bejutott a rájátszásba, gratulálunk! A nagyon magas színvonalú meccsen mindkét félidőben egy számjegyű IMP-t szereztek a csapatok (7–2, 9–3), összességében 16–5-re nyertek a mieink, és várhatják a pénteki negyeddöntőt. Saját mérkőzésünknek semmi tétje nem volt, ha csak az nem, hogy jó szájízzel zárjuk a 14 fordulós versenyt. Nos, ez sikerült, viszonylag kevés hibával, de elég sok pontos mérkőzésen 61–39-re nyertünk (összesen 100 pont a másik magyar meccs 21-ével szemben, látszik a különbség). (Dumbovich Miklós, Lakatos Péter, Winkler Gábor és Alon Birman tagjai a HUNISR-nek, a balról a második Kemény György ezúttal a szerző csapatában ült virtuális asztalhoz. A csoportkörben negyedik helyet megszerző magyar-izraeli csapatban játszott még Szabó Csaba és beugró volt Szegedi Balázs – Fotó: Csiby Éva)

Mi már túl voltunk egy gém és egy töredék szvingen: egy gémben belicitálták a buktatást az ellenfelek, nálunk nem derült ki a lopási lehetőség, míg az 1 szant kis segítség után jobban játszotta csapattársunk, és szürt ütött, nálunk kettőt bukott bellben, így már 25–2-re vezettünk.

A következő izgalmas partiban azt kellett megtippelni, hány darab kőrje van a partnernek.

7. leosztás

Kelet számára nem volt egyértelmű, hány kőr is állhat ki, ezért inkább csak 5 kárót mondott. Talán Nyugat hibáztatható kicsit, hogy nem az 1-es (esetleg 5-ös) magasságon indította a lapját, de nyolcas színekkel nehéz. A mieink (és legtöbben) az egyesen indultak, innen már könnyebb volt „tippelni”:

Vagy mint Lakatosék:

Bár utóbbi inkább ugrás volt a sötétbe, de bevált – az 5-ös magasságú közbeszólás után elég nagy esélye volt, hogy a partner kőrje rövid persze.

Mi tehát kerestünk 13 pontot, Winklerék kihúzták a partit.

9. leosztás
Érdekes elméleti kérdés: van olyan, amikor gémforszot adunk, de elmúlik? Talán épp ez az a helyzet, legalábbis a mezőny (velem ellentétben) jól vizsgázott.

Nos, a legtöbben itt passzoltak, és jól tették, kiállt három ütés. Úgy gondoltam, hogy attól, hogy kiáll két pikk, még lehet a partnernek zárt treffje, és egy piros királya, vagy ülhet az adu (vagy káró) impassz. Ilyenkor vajon picit jobb lappal Északnak már 5 treffre kell ugrania? 6 pontot veszítettünk az 5 treff bukásán.

11. leosztás
Ha már túl voltunk a nyolcas színünk sokkján, máris javult a helyzet, ezúttal 9-es zárt kárót osztottak, megint Nyugatnak…

Többen többféleképpen közelítették meg a kérdést, amerikai társunk így licitált:

Próbálta rávenni az ellenfelet, hogy megkontrázzák (kommetárja: „wanted a walking the dog story”, azaz kutyasétáltatós történetet akart, szép elnevezés, nálunk talán „becsali csárda” a neve), de nem tették – és a mentést sem érezték jó üzletnek, bár a legtöbb asztalon 5 kőr kontra volt a felvétel.

Nálunk Benő barátom remekül oldotta meg a dolgot, bár nehéz dolga volt:

Egy pillanatig még a szlem is felmerült bennem, de nem volt sikén káróm, sem elég ászom, így szerencsére passzoltam. Ez nagy siker volt, hiszen a káró indulás után Nyugat a szingli treffjét hívta (honnan tudhatta volna, hogy a partnerének ekkora lapja van?), amivel biztosította az egy bukást, de többet nem, 8 pontot kerestünk.

Érdekes, hogy Dumbovichék meccsén mindkét asztalon az 5 káró közbeszólást körpassz követte, így kihúzták a +400-at.

Versace a rámában járt a legrosszabbul. A transzfer licit miatt Dél kezéből lett felvevő 5 kőr kontrában hosszú licit után, ami nem is lett volna baj, a káró indulás, majd pikk hívás után másként képzelte a lapokat, és aduzás nélkül kézből a treff királyt hívta! Így nem csak a külsőket adta ki, de a treffjét is ellopták, és 500-at bukott, ami 5 pontjába került, mivel a másik asztalon ugyanez a felvétel pikk indulásra csak kettőt bukott.

Ezután már nem sok izgalmas parti jött, ellenfelünk bemondott egy elég rossz esélyű bell gémet, de benne volt/lett (ha nem a kőr mariázsból, hanem a treff bubi-tízből indulunk, akkor bukik csak), ezen kerestek tízet.

17. leosztás
Csapattársaink olyan 4 kőrt mondtak, hogy a hármat el kell bukni, de a négyet nehéz buktatni:

Dél nem álmodta meg, hogy partnerénél lapulhat a káró ász, ezért sem a pikk ász, sem a treff dáma beütés után nem hívott kárót, így a magasodó treffekre elment két káró, +420. Mi 3 pikkig küzdöttünk, és már kezdtem aggódni, hogy kimaradt a gém (ha ült volna a pikk impassz, sima tíz ütésünk lett volna), így az újabb 140 pont 11 IMP-t hozott.

20. leosztás
Az utolsó parti arról szólt, kinek milyenek az idegei.

Elég erős a lapunk ahhoz, hogy lássuk, ez bizony jó nagyot fog bukni, ugyanakkor meg merjük-e kockáztatni, hogy passzolunk – ki tudja, ki meri-e nyitni a partner? A legtöbb asztalon kontráztak, majd később, vagy egyből 3 szant mondtak, ami persze teljesült. A mi ellenfeleink azon kevesek közé tartoztak, akik kivárták a nyitást, és hiába volt partneremnek 6–5 elosztása, a barátságtalan káró miatt (bár nálunk lett volna a káró hetes, kettővel többet ütünk!) végül négyet buktunk 1100-ért, így az ellenfél keresett 10 pontot.

Győzelmünkkel elkerültünk az utolsó helyeket, 28.-ként zártunk a 34 csapatos mezőnyben, lehetett volna sokkal jobb is. Pénteken kezdődik a be nem jutottak, illetve a KO-ból korán kiesettek számára egy 10 fordulós svájci vigaszverseny, erről is beszámolunk majd.

Természetesen fontosabb azonban a továbbjutó magyar-izraeli egység negyeddöntője, nagyon drukkolunk! Álljon itt az összeállításuk: Dumbovich Miklós, Winkler Gábor, Szabó Csaba, Lakatos Péter, Alon Birman, illetve egy meccsre beszállt Szegedi Balázs is.

Megtörtént a negyeddöntő sorsolása is, ami igazából ellenfélkiválasztás volt. A szokásoktól picit eltérően nem az 5–8. helyezettből választhattak az élen végzők, hanem az első és második a többi hatból. Ennek eredményeként a második helyen bejutó, amúgy első kiemelt Levine csapat választotta a mieinket, szép kihívás lesz! Az ellenfél összeállítása: Meckstroth–Rodwell, Helgemo–Hellness, Levine–Wold–Morris.

A meccsek 60 leosztásosak, azaz három estén át követhetjük őket mindenképp, ugyanúgy maradnak a játéknapok a hét páratlan napjain. Reméljük, végre valamikor rámába kerülnek, folytatás/kezdés péntek este. Hajrá!