Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2020. szeptember 28.

Első Online Világverseny – 12. játéknap

Az Első Online Világversenyen vasárnap rendezték a 12. fordulót, amely számunkra vízválasztó volt: nagyon kellett volna nyerni, hogy maradjon esélyünk, de egy erősebb csapat épp ellenkezőleg gondolta, és jól elvert minket, így a maradék két fordulóban számunkra csak a szép befejezés a tét. Sokkal jobban szerepel továbbra is a HUNISR, Dumbovich Miklósék (a címlapfotón mostani partnerével, Winkler Gáborral a GAMAX-tagjaiként az idei OCSB-döntő után) ezúttal egy három vegyespárral felálló skót-amerikai egységet vertek 16 ponttal, ezzel tartják magukat az élmezőnyben, most épp hatodikok, és jó esélyük van a rájátszásra.

A fordulót a szlemek, sőt nagyszlemek jellemezték, ezek mindkét magyar meccsen hoztak forgalmat.

4. leosztás
Először azonban egy másik vesszőparipa: ne habozzunk, ha kizárhatunk!

A legtöbb asztalon így ment a licit:

Szerintem Nyugat lapja tökéletes a 2 pikk kizáráshoz, nem értettem azokat, akik passzoltak. Mi lesz, ha megkontráznak? Nos, lássuk, mi történt Dumbovichéknál:

Ugye, mennyivel biztonságosabb volt így? Szabó Csaba szépen lepasszolta a support kontrát, ami ugyan csak egyet bukott, de ennek fő oka az volt, hogy nem volt benne gémjük… A másik asztalon persze 3 szan kontra ment, ami végül csak egyet bukott (a gép szerint csak hét ütése van a felvevőnek), így is 9 pontot kerestek a partin.

A mi meccsünkön is ókonzervatívak voltak amerikai társaink és nem indultak kizárással. Később ugyan nem kapták el őket, de az ellenfél csak invitig jutott, és a 3 treffben buktak csendben egyet, ez azonban nekünk is 9 pontba fájt, mert odaát a 3 szan kontrázva 500-ért bukott.

6. leosztás
Dumbovichék ellen eljátszotta ezt a gémet az ellenfél, amin 12 pontot írtak, míg nálunk az ellenfél a „téves mentés” bűnébe esett, 800-ért mentette a bell gémet, igaz, ez csak 5 pontjukba került.

Talán nem nagy technikai bravúr kell a teljesítéshez, meg kell próbálni lelopni egy kárót, hogy 4–2 elosztás esetén ne adjunk ki a színből feleslegesen. Csabi szerencsére érezte, hogy mi a helyzet, és az adu impasszt ütve visszahívta a pikket és várta a két káró ütését.

A félidőben Lakatosék 12 ponttal vezettek, míg mi 20 pontos hátrányban voltunk, aminek további okai, hogy azt a gémet nem mondtuk be, ami benne volt, azt pedig igen, ami nem teljesült, így ezeken összesen 13 IMP-t adtunk le.

Már az első félidőben is volt egy szlem (ez mindkét meccs mindkét asztalán meglett), a másodikban azonban három is!

Két terített nagyszlem is volt, ezeket a mi meccsünkön kihúztuk, azonban Lakatosék licittévesztés miatt kihagyták az egyiket, így a 13 leadott pont miatt szorosabb lett a végeredmény a kelleténél.

18. leosztás
Volt azonban még egy szlem, illetve szlemgyanús parti. A magyar-izraeli csapat ellen 3 szannal próbálkoztak, ez ellen le lehetett hívni 5 pikket, ezért a mieink 10 pontot kerestek az 5 káróval.

A mieink az 1 káró válasz miatt Kelet kezéből játszottak, így persze Dél tudta, hogy a marázs is az ász közül melyikkel kell indulni a szlem ellen, egyszer nem.

A másik asztalon is elhangozott a splinter, ennek ellenére nem sikerült a természetes(nek tűnő) buktató kőrrel indulni Észak kezéből – a pikk vesztő nem fog elaszaladni. A pikk indulás után már csak a két 3–2-es minor elosztás kellett, le lehetett lopni két pikket és meg is volt a 12 ütés.

A partin 14 pontot adtunk le, és ezt a félidőt is alaposan, 26 ponttal elveszítettük. Az összességében 46 pontos vereség miatt újra a hátsó asztalokhoz kerültünk.

Miklósék a szlemhiba miatt csak 4 ponttal nyerték a második félidőt, a 16 pontos győzelemmel a hatodik helyen tanyáznak két fordulóval a vége előtt.

A tegnapi feladvány megoldása

Nyugat helyén kellett indulni Dél 3 szanja ellen. Mit gondolunk a licitről? Dél maximum 14 pontot ígért, Észak mégis passzosként gémet mondott. Mi lehet ennek az oka? Elfelejtett elindulni? Talán inkább az, hogy egy hosszú minorra (a lapunk alapján: treffre) alapozza a gémfelvételt, hiszen így kevesebb pont is elég lehet a gémhez.

A partner ugyan nem kontrázta a mesterséges 1 pikket, de ettől még lehet pikkje, általában ugyanis itt a kontra megtartja információs jelentését, vagyis nem pikket, hanem majorokat ígérne, tehát lehet, hogy van ez a színe. És ha csak négyes az egyik nemese? Ki kellene bontani ütéseket, amíg lehet, vagy lehívni őket, mielőtt a hosszú treffen megcsinálják a partit.
Egyik olvasónk a kőr indulást javasolta, majd a beütésünkkel kimagasítjuk szépen lassan. Sajnos, erre a fenti gondolatok miatt nem lesz esélyünk, mert nagy csoda kellene hozzá, ötös kőr a partnernél legelőször, és akkor se legyen a felvevőnek két fogása, elég speciális lapok. Ennél a pikk jobb esélyt ígér, akár ha csak pikk ásza vagy dáma-bubija van a partnernek, akkor is bukós lehet a gém (utóbbi esetben ha van treff vagy kőr tartása persze).

Aktuálisan a kőr indulás után egy szürt lehetett ütni (6 treff és 4 kőr ütés), míg a pikk indulásra el lehet vinni az első hetet (5 pikk és két káró), három bukás. A másik asztal nem brahizott, 3 treffet játszott, 130. Nem mindegy, hogy –11 vagy +10 IMP…


Folytatás hétfő este fél 10-kor. A rámában ezúttal is előbbről választottak, a Levine–Seligman meccset, az sem hangzik rosszul. Winklerék ellenfele a főleg spanyol-svéd Ventin, élpárjuk a svéd olimpiai bajnok Nyström–Wrang.

Hajrá, fiúk!