Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Kelen Károly
2013. július 7.

Még egyszer Ostend – nyílt Eb

Jövő pénteken kezdődik a Junior Eb Wroclawban. Készülünk rá, de előbb még egyszer essék szó a nyílt Európa-bajnokságról, mert már lassan két hete nem bírok megnyugodni: Benito Garozzo győztesként állt föl az asztaltól, azután mégis a lengyelek nyerték meg a nyílt csapatverseny döntőjét. Amikor a nagy olasz és partnere, Romain Zaleski 18 leosztás után befejezték a játékot a maguk részéről, még 25–7-re vezetett a csapatuk: 31–7, mínusz 6 IMP büntetés, mert megcsörrent Zaleski mobilja (ahogy a kommentátor interpretálta: „Drágám, most játszunk, nem tudunk beszélni.” „Akkor majd hívlak később.” „Csak azt neee!”).
Kelen Károly
2013. június 27.

Nyílt Eb, Ostend – Hetedik a Homonnay-Winkler páros!

Éljen a magyar bridzs! Megint véget ért egy nagy verseny, megint volt miért izgulni, megint lett valami újdonság a bridzsben: megint volt két boldog hetem. És persze volt min bosszankodni is: képtelen voltam egymagam végigközvetíteni az egészet, bocsánatot kérek érte. Az ember mindig telhetetlen: fiatalkoromban hónapok teltek el, mire egyáltalán megtudtam, mi volt az Európa-bajnokság eredménye (igaz, nem volt kérdés, úgyis az olaszok nyertek: a Blue Team, Avarelli–Belladonna, Forquet–Garozzo, DAlelio–Papis Ticci meg Peroux, a kapitány, voltak mások is, de ez volt a nagy csapat).
Kelen Károly
2013. június 22.

Nyomozónő (Bridzsida ügynöke) – Nyílt Eb, Ostend

Hű, de régen volt, de még most is megáll bennem az ütő. Hivatalos levelet kaptam, hogy nem folytathatom tovább a tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, mert a megadott öt félév alatt nem teljesítettem a négy félévnyi testnevelés órát. Nem akartam elhinni, bementem a dékáni hivatalba, de kiderül, menthetetlen vagyok, a dékán nem ad még egy lehetőséget, csak a testnevelés tanszék vezetője tehet velem kivételt, de még sosem fordult elő.   
Fazakas Gergely
2013. június 18.

Az úgy történt – Piliscsaba, 2013

A piliscsabai egyetem és a piliscsabai verseny eredeti helyszínnek gondolt egykori Zakeus éttermet üzemeltető kft. felhős viszonyára az idei év is példát szolgáltatott. Kerényi István főszervezőnek az idén is új helyszínt kellett keresnie, ezúttal mindössze két napot kapva a verseny tényleges napjáig. A verseny szerencsére nem maradt el, bár fizikai nehézségek ismét adódtak. Az ezúttal is hatalmas – 75 párt, köztük sok amatőrt számláló – mezőnynek szűkösnek bizonyult a terem, és ennyi asztal is csak úgy fért el, hogy az asztalok kisebb hányada dohányzóasztalka lehetett csak – a hosszabb színek szinte lelógtak az asztalról. Az első fordulót 71 százalékkal nyerő Els Toutenel–Fischer Brigitta pár győzelme, fölénye így is meggyőző volt. No, és a leosztásokra sem lehetett panasz.
Gulyás Dániel
2013. május 26.

Nem álltunk meg félúton – Balatonföldvár, 2013

A hagyományos balatonföldvári Ecosoft-verseny népszerű, nem kis mértékben a szokásostól eltérő lebonyolítása miatt. Nos, a csapatverseny a kedvenc formátumom, de evvel a rájátszásos rendszerrel még nem tudtam kibékülni, talán azért, mert többször nyertem meg már az alapszakaszt, de magát a versenyt még sosem. Ám a párost ezúttal igen.
Gulyás Dániel
2013. április 8.

Gömbölyödik már! – Magyar Kupa 8. játékhét

Ezúttal a hajszálpontos tippek elmaradtak, de a győztesek javát eltaláltuk. Váratlan volt mindenképp az Ormay újabb nagy győzelme, ezúttal az Interface-t ütötte el a továbbjutástól. Ahogy ígértem, ezután nem merek ellenük fogadni. Talán kevéssé meglepő, de a Tömör legyőzte a FÉSZEK csapatot, így Kuttneréknak van továbbra is esélyük a Budapest Kupában. Az Artemix–Lowel meccs még 48 leosztás után is mindössze 2 pont különbséggel állt, végül nagy hajrával (és kosármeccses 82–40-es 16-tal) simán nyertek Molnárék.
Fazakas Gergely
2013. március 10.

Az úgy történt… – IBBF, MK 3. játékhét

A Fesztivál csapatversenyére 28 csapat nevezett, a rendezők az erősorrend alapján kalapokba osztották őket, és hét négyes csoportba rendezték. A négyes csoportokon belül körmérkőzéssel kezdtünk, és a maradék hét forduló volt a szokásos svájci és dán szisztémában. A körmérkőzés első fordulójában a Vakrandi ellen ültünk fel, és alkalmi partnerem, Demeter Gábor gondjait osztom meg.
Csepeli Miklós
2013. február 22.

A pesti ászok IX. – Ha vége jó

Olimpiai bajnok szenior csapatunk történetének végére értünk, de Csepeli Miklós értékeléséből például olyan tanulságok is kiolvashatók, amelyek hozzátehetnek ahhoz, hogy újabb sikersztorikat írjon a magyar bridzs. Zoller Róbert a példátlan összefogással napok alatt tető alá hozott méltó ünneplés hátterét mutatja meg, az egyik főszereplő, Szappanos Géza pedig a helyszíni, a külföldi és a magyar visszhangokat gyűjtötte össze. A pesti ászok, utolsó rész.
Szappanos Géza
2013. február 12.

A pesti ászok VIII. – Fiúk, fiúk…!

A döntőben aztán az amerikaiak sem álltak (ültek…) meg a pesti ászokkal szemben: tulajdonképpen végig kézben tartva a meccset lett szenior olimpiai bajnok a Dumbovich Miklós–Kovács Mihály, Magyar Péter–Szappanos Géza összeállítású, Bárány György vezette magyar csapat! A verseny itt ért véget, de sorozatunkból még egy rész hátra van. Előbb azért nézzük a finálét…
Szappanos Géza
2013. január 31.

A pesti ászok VII. – Irány a döntő!

Svédország legjobb szeniorjai voltak az ellenfelek Lille-ben, az olimpiai elődöntőben. A negyeddöntőhöz hasonló kiegyenlített csatát hozott a döntőért folyó küzdelem, de azért itt nem az utolsó leosztásban dőlt el továbbjutás. Mondjuk a lényeg itt sem az arányokon, hanem a győztes kilétén van – és az ezúttal is Magyarország lett!