Kezdőoldal

Talyigás Péter
2022. augusztus 18.

Augusztus 20-án kezdődik… – 16. nyílt vb, Wroclaw

Bár a bridzsező nem babonás (nem-e?), kell-e ennél a hangzatos dátumnál jobb előjel ahhoz, hogy magyar sikerekben reménykedhessünk? Valószínűleg a közeli helyszín az oka, de ritkán látott mennyiségben indulnak magyar versenyzők a 16. nyílt bridzsvilágbajnokságon, melynek a lengyelországi Wroclaw ad otthont. Lesz bőven kinek drukkolni!

Gulyás Dániel
2022. augusztus 16.

52. Bányász Kupa, 2022

Immár 52. alkalommal rendezték meg Tatabányán a Bányász Kupát. Ez a verseny már évek, évtizedek óta az őszi versenyszezon bevezető versenye (kistestvére a sokkal újabb Kibic verseny augusztus végén). Jómagamnak pályafutásom korábbi szakaszaiból sok szép emlékem fűződik ehhez a versenyhez – például egy gyönyörű bronzkisplasztika az 1994-es párosverseny győzelemért a polcom éke, de itt tértem vissza néhány év kihagyás után egy csapatverseny-győzelemmel a Royston csapattal 2007-ben.

Bridzsélet
2022. augusztus 11.

Világbajnoki ezüstérmet nyert Argay Zsolt és Kemény Márk

Óriási sikert értek el junior magyar bridzsezők az olaszországi Salsomaggioréban zajló nyílt korosztályos világbajnokságon. Az Argay Zsolt–Kemény Márk pár második lett a 21 éven aluliak háromnapos párosbajnokságán. Selmeci Dávid és Zábrándi Benjámin az előkelő 14. helyen zárt.
Fazakas Gergely
2022. július 28.

Sima gém

– Halló, itt leszek a nyáron, van kedved játszani a nyáron? – írta Gellér János még a tengerentúlról. Volt kedvem, és bár vegyesen teljesítettünk, történetét közlésre engedélyezte.
Kovács Gergely
2022. július 26.

Búcsúzik az Európa-bajnokság – ifi Eb 2022, 7. játéknap

Nem sikerült az előrelépés az U21-es és a U26-os magyar válogatottnak sem a záró napon, pedig megvolt a lehetőség rá. Az ifjabbak épp lecsúsztak a még biztosan világbajnoki részvételt jelentő nyolcadik helyről, az U26-osok 15.-ként zártak a 18 csapatos mezőnyben.
2022. július 25.

Nagyot mentek az U26-osok – ifi Eb 2022, 6. játéknap

Egy vereséget követően óriási hátrányban voltak U26-os válogatottjaink a svédekkel szemben, de az utolsó hét partiban ritka nagyon hajráztak és nyertek, majd egy nagy különbségű sikerrel ütötték rá a pecsétet a hétfői napra. Az U21-esek tartják esélyüket a legjobb nyolcba kerülésre, ez most fog eldőlni, hiszen az utolsó versenynap következik.

2022. július 24.

Elkezdődött a „rájátszás” – ifi Eb 2022, 5. játéknap

Az U16-osok, a lányok és az U31-esek vasárnap hazautaztak, maradtak Veldhovenben az U21-esek és az U26-osok. No meg a népes magyar LoveBridge-küldöttség, hiszen a licitálás tableten folyt/folyik az Európa-bajnokságon, és hogy ez zavartalanul menjen ekkora mezőnyben, ahhoz bizony egy kisebb sereg kell.
2022. július 23.

Dobogó közelben – ifi Eb 2022, 4. játéknap

Három kategóriában négy nap után véget ért a verseny a veldhoveni ifjúsági bridzs Európa-bajnokságon. A magyar válogatottak közül az U16-os csapat érte el a legjobb helyezést, végül lecsúszott a dobogóról, és 15 csapatból ötödik lett. Az U31-eseknek is sokáig volt esélyük éremre, a 16-os mezőnyben aztán a hatodik helyen futottak be. A lányok nyolc csapatból hetedikek lettek. Ezzel mindhárom csapat kiharcolta a jövő évi vb-indulást Magyarországnak. Az U26-osokra és az U21-esekre még három versenynap vár.

2022. július 22.

Látványos magyar fordítás – ifi Eb 2022, 3. játéknap

Küzdelmes napon vannak túl a magyar csapatok. Az eddig remekül álló két válogatottunk is hullámvölgybe került, de úgy tűnik, hamar kikerült belőle, a másik három csapatunk adott és kapott is csapásokat a veldhoveni ifjúsági Európa-bajnokság harmadik játéknapján. A harmadik BBO által adott magyar meccsen meglett az első győzelem, és szombaton akár a második is összejöhet, mert magyar éremcsatát adnak.
2022. július 21.

Fellélegezhettünk – ifi Eb 2022, 2. játéknap

Magyarországról nézve bizonyára ámulatba ejtő és csodálatra méltó lehet ilyet hallani: Veldhovenben ez év július 21-én nem emelkedett 20 fok fölé a hőmérséklet, és a nap nagy részében esett, szitált az eső. A szurkolók magyar győzelemben sajnos nem gyönyörködhettek ezen az csütörtökön, de ahogy a nap is ott van mindig a felhők fölött, úgy magyar sikerből is kijutott most, csak éppen nem láthattuk, mert nem adta a BBO. A hollandiai ifjúsági Európa-bajnokság második versenynapjának krónikája.