Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Szalay György
2011. október 21.

Pokoli játszma – értékelés

Következzen a hatei párosverseny ihlette feladványok értékelése. Örömteli, hogy viszonylag sokan, nyolcan elküldték a válaszokat, a legjobb megfejtést Sebes Gábor és Zoller Róbert adta.  
Koltai Gábor
2011. október 20.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 6.forduló

Azt tudjuk, hogy a múlt mindig visszaköszön, de ezen a héten már az első partiban megtörtént a dolog. Most nem az aduszínben kellett volna az előző heti visszatekintésben ismertetett fogást alkalmazni, hanem egy mellékszínben.  
Szalay György
2011. október 17.

Pokoli gyémántok - Admiral Cup, Hate

Hívás érkezett. Dienes Ödön sporttársunkkal játszhattam a cseh Disneylandben, az osztrák-cseh határon. Már eleve a hely neve sokatmondó: Hate. Sokan nem gondoltak arra, hogy egy felirat nem csak németül vagy csehül értelmezhető, hanem angolul. Gyűlölet. (Javasoljuk a hasonló című francia filmet.)
Koltai Gábor
2011. október 14.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 5. forduló

Érdekes ez a verseny, a csapatunk folyton kikap, és egyre előrébb kerülünk a tabellán. Még egy kiadós vereség, és máris az első helyen találjuk magunkat. Persze egyre több mérkőzés eredménye hiányzik; nem nagyon igyekszik az I/A mezőnye az előírt időben asztalhoz ülni. A múlt héten főleg ellenjáték-problémák kerültek terítékre, most inkább az elhamarkodott vagy éppen szépen átgondolt liciteket és felvevőjátékokat elemezzük.
Koltai Gábor
2011. október 6.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 4.forduló

Kezd formába jönni a mezőny, így nagyon kell már keresgélni, hogy egy-két elkapkodott parti terítékre kerülhessen. Egy vadászathoz hasonlít ez, fel kell kutatni a vadat, aztán megfelelő terepre kell terelgetni, be kell célozni és… könnyen mellé lehet lőni. Ennyit a múlt heti kalandokról. Ezen a héten viszont olyan vidéket cserkészünk be, ahol leginkább érdekes ellenjáték problémákra lehet vadászni.
Csepeli Miklós
2011. október 5.

Aranykor – Szemelvények a 30-as évek bridzshíreiből

A 30-as években született magyar versenybridzs rohamléptekkel hatolt a társadalomba. Egyre-másra születtek a bridzsszalonok, verseny versenyt követett a fővárosban és vidéken egyaránt. A nemzetközi viadalokon játékosaink néhány év alatt meghódították Európát. A robbanó játékoslétszám és a sikerek következtében minden jelentős újságnak volt bridzs rovata, ahová jeles szerzők, többek között Darvas Róbert és Ottlik Géza is írtak. A lapokban a szakmai anyagokon kívül hírek és anekdoták is megjelentek. Összeállításomat az újsághasábokból ollóztam, egyes esetekben némileg lerövidítve. Az eredeti szövegeket a téma hatására felébredő gondolataim követik.
Szemere Róbert
2011. október 1.

Amatőr IMP-párosbajnokság és -döntő

Az elmúlt években rohamosan csökkent a bajnokságok legalsó osztályaiban indulók száma. Ez nem csak azt jelenti, hogy kevesebb a kezdő vagy fiatal játékos, hanem arra is utalhat, hogy a felsőbb osztályokban megüresedő helyeket is az alsóbb osztályokból töltik fel. A végeredmény azonban ugyanaz: csökken a versenyzők száma.
Koltai Gábor
2011. szeptember 29.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 3. forduló

Izgalmas partikkal kezdődött ez a forduló, még a hortyogó maci is felébredt álmából, és érdeklődve követte az eseményeket. A csaták nagy része a licitekben zajlott, az első partiban viszont egy olyan eset kerül terítékre, amikor a felvevőjátékos válaszút elé került.
Koltai Gábor
2011. szeptember 22.

Csak ne kapkodj! – csb I/A 2. forduló

Megint vissza kell térnem a mezőn gondtalanul hortyogó macihoz. Neki minden olyan egyszerű, annyira irigylem érte! Próbálna meg néha bridzsezni keddenként, akkor egyből vége lenne a felhőtlen nyugalmának.    
Osskó András
2011. szeptember 19.

A Securitate közbelép – A Bukarest–Budapest meccs krónikája

1970 elején megalakult a Román Bridzsszövetség, és ebből az alkalomból meghívták a magyar válogatott csapatot Bukarestbe. A Budapest–Bukarest mérkőzés a román válogatott háború utáni első nemzetközi megmérettetése volt, a meghívást valószínűleg annak köszönhettük, hogy a magyar bridzsezők a 60-as években már bekapcsolódtak a nemzetközi bridzséletbe. A visszaemlékezésem erről a 41 évvel ezelőtti versenyről szól. Emlékeim mellett felhasználtam Fülöp Miklós akkori főtitkár és Csepeli Miklós Bridzséletben közzétett korabeli beszámolóját is. (A képen Osskó András, a szerző)