Az olimpia még tart, így a nyolcadik forduló is igen hiányos volt az I/A-ban. Az előző hétről halasztott meccsen a Feel the Card hétfőn legyőzte a SZTAKI-t, így maradt az átlag felettiek közt, míg a vesztesek hátra csúsztak. Egy „konzerv” mellett két további meccset nem játszottak le, így három mérkőzésre került csak sor a héten, néhány meglepetéssel. Az I/B-ben pedig a szétválás utáni első forduló hozott érdekességeket.
Vasárnap véget értek a körmérkőzéses selejtezők az olimpián (bár hivatalosan már nem, a régi motorosoknak még mindig ez a neve a négyévente, az olimpia évében megrendezett válogatott tornának). Két magyar csapatnak szurkolhattunk, a nyílt és a vegyes kategóriában indult egységünk.
Magyar és szlovén bridzsbarátok ötletéből, EU-s támogatással jött létre ez a négy állomásos sorozat, melyek részben az egyik, részben a másik országban rendeztek/rendeznek majd. Az első fordulóra nyáron került sor Szlovéniában. Nagy érdeklődés övezte az október 19-i, második meghívásos versenyt, ahol kb. a mezőny fele magyar, a másik fele szlovén, illetve horvát vendégjátékos volt, akik buszokkal érkeztek a nagykanizsai Kőnig Hotelbe.
Kis csapatunk nyerte a válogatót a kis szövetségek (melyek taglétszáma 750 alatt van – ezt a határértéket nemrég emelték fel 500-ról, hogy több csapatot lehessen meghívni) számára évente kiírt Small Federations Games-re. A Hámori Zsuzsa–Honyek András, Hodosi Péter–Gulyás Dániel négyessel utaztunk Lettországba, ahol október 9. és 11. között rendezték ezt a versenyt. Új tét is volt: a győztes ország bajnoka részt vehet a következő Bajnokok Ligája versenyen, ahol az Eb első 10 országának bajnokán és a házigazdán kívül ez lesz a 12. csapat.
Több mint 500 parti megdolgozza az embert. Most, hogy ennek az élménynek vége, ideje számot vetni. Most arra vállalkozom, hogy hetente egy partival jelentkezem erről az eseményről, ahol az én (ebben lehet néha csalok, de nem fogok róla szólni) kártyáimat lehet majd megszemlézni és a parti fejleményeit követve velem együtt dönteni az élesebb helyzetekben.
2023 őszén az MBSZ felismerte, hogy a keretein belül zajló utánpótlás-nevelési tevékenységnek szükséges velejárója, hogy abban a gyermekvédelem szabályozva legyen, azaz kereteket kell szabni annak, hogy a szövetség égisze alatt zajló oktatás és egyéb tevékenység a résztvevő kiskorúak számára minden tekintetben biztonságos legyen. A szabályok lefektetésére az MBSZ Elnöksége bizottságot alapított, tagjai között olyan játékosokkal, akik munkájuk vagy önkéntes tevékenységük révén tapasztalatokkal rendelkeznek a gyermekvédelem és gyermekjogok területén. A bizottság már alakulásakor eldöntötte, hogy mivel egyetért abban, hogy a biztonságos, bántalmazás- és diszkriminációmentes környezet minden játékosnak jár, a szabályzat megalkotása során a kiskorúak védelmét célzó szabályok megalkotása mellett hangsúlyt helyez a nők védelmére és mindenki máséra, aki potenciális áldozata lehet abúzusnak vagy diszkriminációnak.
A 11. Nemzetközi Bridzsfesztivált a Gellért szálló emeleti termeiben tartották meg 1988. január 17–23. között. Az eseményt jelenlétével megtisztelte José Damiani, az európai szövetség (EBL) frissen megválasztott elnöke, aki francia Európa-bajnokok társaságában a versenyeken is részt vett. A jeles sportdiplomata budapesti tartózkodása alatt tárgyalt Kormos Sándorral, a Művelődésügyi Minisztérium közművelődésért felelős főosztályvezetőjével, és egyúttal felajánlotta a minibridzs módszertani anyagot az oktatás céljaira.
Terveiről húsz érdeklődő újságíró előtt adott számot. Elképzelései között között szerepelt veterán versenyek bevezetése is. A részletek kidolgozásával, a hivatalos előterjesztés elkészítésével a sokszoros bajnok, Vég Tibort bízta meg.
A nagy sikerű versenyen 45 csapat és 176 páros vett részt. Képriportunk az eseményt záró díjkiosztó bálon készült. (Fotó: Comporgan, digitalizálás: P-T Műhely)
A fesztivál abszolút győztese a fiatal holland versenyző, Marcel Nooijen lett, aki megnyerte a csapatszámot (társai: J. Daemen, Van Well, Paulissen, B. Daemen) és ezüstöt nyert a pároson (partnere: Paulissen). Képünkön éppen a szálloda étterme által felajánlott tomboladíjat, egy hidegtálat vesz át az igazgatótól. Az eseményhez Pelikán József, a fesztivál nemzetközi felelőse asszisztál
Varga István a szálloda igazgatóhelyettesétől veszi át díját a párosversenyen elért helyezéséért (partnere: Vikor Dániel) az eredményszámításért felelős Szentpéteri Judit és Pelikán József jelenlétében
A fesztivál főszervezője, Ihrig Péter Bari Istvánné társaságában a jó hangulatú rendezvényen
Turjánszky Edit, aki ezúttal egyetlen versenyszámban sem indult, a bálon nyert tomboladíjat, melyet a felajánló ad át (háttérben Ihrig Péter)
Nagy magyar siker! A versenyeken az egyetlen hazai győzelem a vegyespáros számban született. Az ezzel járó díjat Bari István, a bridzsszövetség alelnöke adja át Mezei Katalinnak (partnere: Honti László) Ihrig Péter társaságában.
José Damiani, az európai szövetség elnöke Szappanos Gézának, a hazai szövetség alelnökének ad át díjat, a csapatversenyben elért harmadik helyezésért. Csapataikkal egymás között döntötték el az ezüst- és a bronzérmes helyeket, a csata a magyar sportdiplomata beszámolója szerint egyetlen partin dőlt el
Képes riportunk elkészítéséhez itt köszönjük meg Frans Lejeune (Holland Bridzsszövetség) és Fogaras András segítségét.
2024. november 23-24.
2024. november 26 - feb. 4.
2024. november 30.
2024. december 8.
2024. december 28.
2024. november 14-16.
2024. november 9.
2024. december 14.
Ha még nem, de érdekli egy társasági játék, szellemi torna kártyával, várjuk jelentkezését! Kezdő tanfolyamaink indulásáról az alábbi linkre kattintva tájékozódhat.
Tovább