Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel
2012. február 6.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 1. játékhét

Kezdődik a Magyar Kupa, így hát újra elővettem Gömbömet, hogy megmutassa a mérkőzések eredményeit. Mivel minden jósnak, így nekem is magam felé hajlana a kezem, ezért a keddi meccseket az Ifjú Tanonc tippeli, ezzel egyben le is véve némi terhet elfoglalt vállaimról (másodállásban Atlaszként, ugye…). Figyelem, minden mérkőzésre jóslunk!   
Kemény György
2012. február 6.

Bizsergés - egy OCSB-döntő ihlette parti

Az OCSB-döntőn találtam egy partit, amit kicsit módosítva ugyan, de szeretnék elmesélni. A szöveg a lejátszóban olvasható el, a NEXT gombot kell megnyomni a léptetéshez. A GIB-et fogjuk használni a cikk végén, de a feladvány miatt elsőre érdemes úgy elolvasni, hogy nem veszünk igénybe segítséget.  
Csepeli Miklós
2012. február 5.

Match Point (VIII.) – MP I/A 8. forduló (2011–2012)

Véget ért a szűrök és bukások utáni hajsza. Különösebb meglepetés nem született, a mezőny élén és a végén is „esélyes” párok végeztek. A győztes pár, Szilágyi László és Zöld Ferenc a 6. fordulóban élre állt, a 7.-ben elhúzott a mezőnytől, az utolsó menetben pedig biztosan tartotta előnyét Homonnay Géza és Winkler Gábor előtt. Dicséretes a harmadik helyezettek, Gellér János és Csépán Gábor eredménye.
Kelen Károly
2012. február 4.

Az EBL-találkozó - 2014-ben mi rendezzük az ifi Eb-t

Budapesten tartotta éves találkozóját az Európai Bridzs Liga. A Flamenco Szállóban a kontinens hivatalossága nagy számban képviselte magát. Én az utolsó pillanatban szereztem tudomást róla, arra volt csak időm, hogy meghallgassam a lengyel és az észt szövetség elnökének beszámolóját országuk bridzséletéről. Majd belehallgattam a Németországot képviselő Harsányi József előadásába a zsűriképzésről.
Csepeli Miklós
2012. február 1.

A Nemzeti Szalon – Ahol ma is szívesen játszanánk

A tizenkilencedik század hetvenes éveiben épült a neoreneszánsz stílusú Erzsébet téri kioszk, Hauszmann Alajos tervezte. Kezdetben kávéház és tejcsarnok élte békés polgári életét a gyönyörű épületben. A huszadik század elején a „főbérlő” a Nemzeti Szalon lett. Festők, szobrászok eladandó tárgyainak kiállításait rendezték az épületben. Ekkor jelentős építészeti átalakítások is történtek. A főbejárat eddig a térre nyílt, ezután a Bécsi utcára nézett. Építészetileg ritka megoldás született: az új utcai rész a kor szellemének megfelelően a szecesszió jegyeit viselte. A Janus-arcú épületben a harmincas években a bridzs művészei is otthonra leltek.
Scharnitzky Péter
2012. január 30.

B-oldal – MP I/B 7. forduló

Először avval a partival kezdem a fordulóra való visszatekintést, amelyben egy klasszikus problémát kellett eldönteni: két egyenletes karakterű, de 4–4-es nemes színtalálkozással bíró lapból melyik gémre kell vállalkozni párosversenyen.          
Csepeli Miklós
2012. január 28.

Match Point (VII.) – MP I/A 7. forduló (2011–2012)

Közeledik a bajnokság vége, az utolsó fordulóban is tobzódhattak a párosverseny-hiénák. Szerencsésen választották néhányan a színjáték helyett az adu nélküli gémet az alábbi partiban is.    
Scharnitzky Péter
2012. január 17.

B-oldal – MP 1/B 6. forduló

A szélsőséges elosztású, esetleg kettős színtalálkozású partikban jellemzően mindkét fél sok ütéssel rendelkezik. Ilyenkor gyakran előfordul, hogy gyorsan nagy magasságba jut a licitmenet, és nehéz eldönteni, hogy a nagy küzdelemben ki kit ment.    
Csepeli Miklós
2012. január 17.

Match Point (VI.) – MP I/A 6. forduló (2011–2012)

Gyakran előforduló eset, hogy az induló mögött ülő játékos a szanzadu és az informatív kontra között választhat.          
Scharnitzky Péter
2012. január 16.

B-oldal – MP I/B 5. forduló

Ebben a fordulóban számos partiban nyílt mód szlemet licitálni vagy legalább tizenkettőt ütni. Ezek közül természetesen nem egy érdekesnek is bizonyult.