Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Varga István
2015. október 16.

Egy bukhatatlan gém – csb I/A 2. forduló

A csapatbajnokság eddigi három fordulójában sok érdekes partit játszottunk. Számomra egy olyan gém volt a legizgalmasabb, amelyet mindenki teljesített. A 2. forduló 14. leosztásában 12 pár játszott 3 szant, és mind a tizenkét asztalon kilencet ütött a felvevő. Én állandó partneremmel, Udvari Szabolccsal játszottam, ellenfelünk Fischer Brigitta és Macskásy Gábor volt.
Csepeli Miklós
2015. október 16.

Képzelt riport a csapatbajnokságról – minden osztály 5. forduló

Csepeli mester kedvenc gémfelvétele, a 3 szan gyakran előkerül a csapatbajnokság 5. játékhetéről szóló beszámolójában, de szlemek és más gémek is horogra akadtak. Ezúttal is hátulról haladunk előre.
Csepeli Miklós
2015. október 9.

Képzelt riport a csapatbajnokságról – minden osztály 4. játékhét

Csepeli Miklós folytatja csapatbajnoki sorozatát, és ezúttal is valamennyi osztályból hozott partit. Két szlem, jó pár gém, felvevő- és ellenjáték, illetve megannyi tanulság.
Fazakas Gergely
2015. október 9.

Az úgy történt, hogy teljesítettük a fordított Csepeli-elvet – csb I/B 3. forduló

A 3. nap második felébe ültem le alkalmilag Marjai Gyurival, és másfél percünk volt mindent megbeszélni. Azaz csak majdnem mindent, ahogy az első, 25. parti –13 pontja is mutatta. Az eredeti Csepeli-elv szerint jó partit lehet írni jó játékkal, rossz játékkal, jó licittel és rossz licittel is – nekünk sikerült rossz licittel rossz eredményt írni.
Csepeli Miklós
2015. október 3.

Képzelt riport a csapatbajnokságról – minden osztály 3. játékhét

A fókusz továbbra is a szlemeken és a gémeken, de ez egy csapatbajnokság esetében egyáltalán nem meglepő. Csepeli mester folytatja csb-sorozatát, ezúttal is parti(k) minden osztályból.
Vikor Dániel
2015. szeptember 30.

Lengyelország a világbajnok – 42. Bermuda-kupa

A bridzstörténelem legfiatalabb világbajnokát köszönthetjük: a 19 éves Michal Klukowskival felálló lengyel csapat legyőzte a döntőben a Svédországot. Pedig beugróval állt ki a későbbi győztes, hiszen közvetlenül a verseny előtt hazaküldték az egyik lengyel párost, vélhetően csalásgyanú miatt... Az Egyesült Államok 2 lett a bronzérmes. A nőknél a franciák győztek, a szenioroknál az amerikai 1-es csapat, a svédek ezt a döntőjüket is elbukták (ezt simán), de így sem lehetnek elégedetlenek.
Csepeli Miklós
2015. szeptember 25.

Képzelt riport a csapatbajnokságról – minden osztály 2. játékhét

Csepeli Mikós folytatja csapatbajnoki sorozatát, és ezúttal is valamennyi osztályból hozott partit. Kezdjük a legfrissebbel, egy csütörtöki, harmadosztályból származó nagyszlemmel. Pontosabban kihagyott nagyszlemmel.
Csepeli Miklós
2015. szeptember 19.

Képzelt riport a csapatbajnokságról – minden osztály

A cím nem teljesen fedi a valóságot, ugyanis az első osztályú leosztásokkal volt személyes találkozásom. Azonban a másik két osztály történetét csak a szkórlapokról ismerem, így feltételezésekkel kellett élnem. Tehát ha valakit jogtalanul dicsérnék, akkor reklamáljon, de csak ha lesz hol…
Szabó Csaba
2015. szeptember 15.

Erre jutottunk – U26-os Eb-értékelő

Volt egyszer egy ifi Eb. Nem is olyan rég, Tromsőben. Az U26-os csapatunk nagy reményekkel utazott a sarkkörön túlra, és ha ott nem is fázott meg, az eredmény szerényebb lett, mint amire ők maguk és az itthonról szurkolók közül is jó páran számítottak. Hetedik hely. Épp kicsúsztak a világbajnokságot érő első hatból, még ha várhatóan a visszalépések miatt ott is lehetnek majd a vb-n. Nem lett belőle dobogó, pláne nem győzelem, viszont a fiúk-lány(ok) értékeléséből is az tűnik ki, hogy a csapat a viharos időkben is megőrizte egységét, tartását, és szembenéz az Eb-n nyújtott teljesítményével. Talán ez a beszámoló is kell hozzá, hogy a helyükre kerüljenek a dolgok. Akárhogyis, sok van még bennük, de már eddig is több szempontból példamutatóan teljesítettek.
Talyigás Péter
2015. szeptember 11.

Itt tartunk – Csaló-e a Fisher–Schwartz pár?

Nem kell a csalós ügyekkel foglalkozni, ezzel csak lejáratjuk a bridzset – sokszor elhangzik ez az érvelés. Szerintünk pedig kell. Fel kell tárni, be kell mutatni teljes egészében ezeket az eseteket, csak ezzel tisztulhat meg a sportág. De ezzel milyen képet alakítunk ki a közvéleményben szeretett sportágunkban? – jön a következő szempont. Csalók, doppingolók minden sportágban vannak, a jó, hatékonyan működő közösségek alaposan föltárják ezeket az eseteket, igazságot tesznek, és kivetik maguk közül a csalókat. Az elmúlt hetekben erre láthatunk ígéretes kísérletet a bridgewinners.com-on a Lotan Fisher–Ron Schwartz ügy kapcsán. Talyigás Péter összefoglalja az eddig történteket.