HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2021. február 13.

World Bridge Tour 1. állomás, 3. rész

Befejeződött a verseny középszakasza is, amely a rájátszásba jutókról volt hivatott dönteni. Ahogy ez várható volt, a B csoport első helyét nem tudtuk megszerezni, bár jól kezdtük a 3 fordulós svájci szakaszt. Első ellenfelünk egy angol csapat volt, sok szépet írtunk az első félidőben, 41–14 volt az állás

Ez a parti is jól működött:

Macskásy Gábor monomániásan mondogatta a kőrjét (ötös pikkjéről szót sem ejtve), egy idő után megkontrázták, majd tömtek bele pár ütést, 1 bukás, –100.

A másik asztalon simán bemondtuk a 3 szant, ahol a treff szín teljesen felszedhető 10 ütésért – a tízesek és kilencesek remekül biztosították a major fogásokat amúgy is. Végül itt is eggyel több ütés lett a vége, +660, és 11 IMP ide.

Az 5-ös magasság az ellenfélé, szokták mondani. Nos, a következő partiban ezt is betartottuk, ezúttal 12 pontért:

Más volt a licit dinamikája, ezért licitáltak az angolok még egyet mindkét asztalon, az 5treff egyet, az 5 pikk kontra kettőt bukott.

A második félidőben egy lopáson elbukott a szlemünk, ezen adtunk le 13-at, így ezt a félidőt elvesztettük, de 19 pontos győzelemmel kezdtünk.

A második forduló még jobban sikerült.

Ellenfelünk egy ismertebb holland csapat volt, egy kanadai-amerikai szponzorpárral kiegészülve ültek (számítógép)asztalhoz.

Először bemondtunk egy szép szlemet, ahol csak az adu dámát kellett megtalálni, de ez nem volt nehéz a kizárás után. Érdekes, hogy a másik asztalon játszott 3 szanhoz több kellett: a blokkoló pikk mellett (ki indulna kicsivel a KQJxxx-ből?) ugyanez a káró eltalálás is szükséges volt, ami a káró szlemben, 12 jól megérdemelt pontot szereztünk.

Egy partiban megőrült az ellenfél, és 4-4-es színükben általános bellben a 4-es magasságig küzdöttek. Bár a 4 pikkünk benne volt, az 1400 többet ér, mint a 620, egész pontosan 13 pontot írtunk.

Szépen licitálták ezt a 4-3-as major gémet Talyigásék, egy treff fogás nem elég a 3 szanhoz, míg a 4 pikk elvehetetlen volt, újabb 10 ide.

Mivel a második félidőt is megnyertük, végül 44 pontos győzelmet arattunk, és feljöttünk a 10. helyre.

Az utolsó forduló előtt látszott, hogy még maximális győzelemmel, és az eredmények szerencsés alakulásával sem juthatunk tovább, de reméltük, hogy a norvég hölgyek ellen győzelemmel tudunk zárni.

Nos, ez nagyon nem sikerült, jelentős vereséget szenvedtünk, az apró partikon is szinte mindig ők írtak, nagy írásuk viszont csak nekik volt, három is.

Az elsőben mindkét asztalon buktunk, bár ha kimentünk volna a már megkontrázott 2 treffből, talán az ellenfél is inkább a bukós 3 szant választja.

A másodikban egy teljesíthető 3 szant buktunk el, igaz, a legerősebb indulásra (270-es), amit odaát megcsináltak, 12 oda.

A harmadikban egyszerűen jobban játszotta a felvevőjátékot a norvég hölgy.

A játék hasonlóan ment mindkét asztalon, a treffek lehívására mindkét ellenfél egy-egy kőrt dobott el. A veszélyes játékost kell elzárni, ezért a norvég amazon (ez nem gonosz vicc, ez volt a csapatuk neve!) kézből a kőr dámát hívta, Bárczy Péter pedig próbált szabadulni az ütéstől, nehogy végállásba kerüljön, ezért bedobta a bubit – így viszont 4 kőr ütése lett a felvevőnek, de már mindegy volt.

A másik asztalon sajnos kis kőrt hívott az asztalról Szalka Tamás, így alá tudták hívni a pikket, egyszer nem, újabb 13 oda.

Végül egy érdekes szlemparti a végére, amit a mi meccsünkön mindkét csapat jól oldott meg, azaz kihúztuk a 6 káró egyenlőt:

Általában valamilyen kőr kizárás után Dél nem tudott jó lapja dacára belépni a licitbe, a partner viszont 4 szannal minorokat jelzett. Hét asztalon nem tudta Dél elképzelni, hogy ez lehetséges lenne az összes hiányzó minor magasfigura nélkül, ezért nagyszlemet mondott – ez vérmérséklettől fogva simán, kontrával vagy rekontrával bukott egyet, rossz helyen volt az adu ász: az ellenfélnél…

A verseny számunkra így véget ért, bár a nagy vereség miatt végül csak a 24 tagú B csoport 17. helyét szereztük meg (ha mi nyertünk volna akkorát, mint az ellenfeleink, mi is elérhettünk volna a negyedik helyet akár). A B csoportot magabiztosan nyerte az általunk is jól ismert török Salvo csapat (emlékezhetünk, hogy ők győzték le a magyar-izraeli csapatot ősszel egy hasonló világverseny döntőjében), így ők csatlakozhattak az A-sok heteséhez.
A maradék 8 csapat egyenes kieséses rájátszással folytatja 2x20 leosztásban, a verseny a szokásos napokon tehát még kb. két hétig tart, ezek eredményeiről is beszámolunk majd.