Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Fazakas Gergely - 2018. július 17.

Szerelem tableten – LoveBridge

Bridzséletünkbe a nyári rendszerességet a LoveBridge programsorozata adja – a Visoft szervezte, tabletes versenysorozat kedden a Böszörményi úton, szerdán a Palatinus klubban ad nyolc héten át pontgyűjtési lehetőséget. A mezőny színes, és bár mindenki komolyan veszi a versenyzést, a könnyed kreatív megoldások gyakran meglepő eredményre vezetnek. (Balra a szerző, Fazakas Gergely, mellette partnere, Benedek Béla, miután megnyerték Palatinuson a LoveBridge negyedik fordulóját)

Az első két partinak a közös mottója, hogy ne a lapod licitáld!

Böszörményi út, 3. forduló, 10. leosztás

Szerencsére gyenge 2-es kárót licitáló rendszerben maradtunk, bellben ideálisnak tartottam erre még ezt a 11 pontot is. Benedek Béla Nyugaton kényszerítő 2 pikkel válaszolt, én meg a plasztikus 3 treffel folytattam. És most jött Béla nagyszerű megoldása – félve, hogy az ellenfél megtalálja a nagy kőr fitjét, a kényszerűnek hangzó 3 kárót választotta. A fekete színekben csak egyet kellett kiadnom, így egy szürt is ütöttem, de ez más asztalokon is megtörtént, és 56 százalékot kaptunk.

A 3 treff nem is jó felvétel – abban minden színben logikus egyet kiadni, bár a mezőny nagy része ebből egyet valahogy lenyelt. És ami az ellenfél kőr játékát illeti – a kőr király most rosszul ült nekik, de így is csak egyszer bukott a 3 kőr, ahol ezt licitálták, és a –100 a szkórlapon hemzsegő –110-kkel és –130-akkal szemben 87 százalékot ért.

Ugyanezen a héten a Palatinuson is megtévesztő licitet kaptam – de most az ellenfél adta, és nem is jöttünk jól le róla.

Palatinus Klub, 3. forduló, 24. leosztás

Csinos 17 pont – úgy terveztem, hogy 1 kőr után majd 2 szannal jövök, ha barátom válaszra méltat. A 2 káró válasz nagy reményeket indított bennem – de Nyugaton a már passzos Nagymorgó most egy információs kontrával lépett be. Rekontrával az erőt igyekeztem érzékeltetni, Kelet a 3 treffet választotta, Benedek Béla passzolt, hogy hagyjon kibontakozni, és végül 3 szanban landoltunk.

Kelet az ászával nem akart indulni, pikket rakott ki az asztalra. Máris jobban éreztem magam, amikor a kézi tízessel ütöttem, bár ezt a pikket úgyis eltaláltam volna – gondoltam, pedig nem is. Ha most Nyugattól esne a szingli káró tízes vagy bubi, egész jól állnék – folytattam a káró királlyal, de ebbe a kontrázó partnere tette a bubit, majd a következőbe treffet dobott. Ezzel a lendülettel ki is engedtem az ütést Nyugat tizesének, aki nem is treffet, hanem egy nagyobbfajta kőrt hívott, melyet az asztali ász vitt.

Végigszámoltam a lapokat. Nyugatnak nyilván 4–4–4–1 jellegű lapja van szingli kőrrel, de ha dublója lenne, akkor sem húz a színem. Ha Nyugatnál a treff ász mellett a négyes kőr is ott lenne (de miért is kontrázott evvel egy nagymester?), akkor beszorul a kárók és pikkek lehívása után. Ennél jobb ötletnek tűnt, hogy a treff bubit hívjam 12. ütésnek – ha nincs nála a tízes is, könnyen gondolhatja, hogy a kézi király – tíz felé hívva a partner dámája tud majd ütni. Igen elégedett voltam magammal, amikor Morgó nem tette bele a treff ászt, és csak udvariasságból vártam meg a terítéssel Fenyvesi Gabi hozzátevését – aki meglepetésre ütött az ásszal. A két szür átlag alá írt, jó pár szan szlem teljesült.

És végül – meglepetés a szkórlapon.

Palatinus Klub, 4. forduló, 16. leosztás

Északon ültem, és bár csak 3 vesztős a lapom, tehát a kőr gém könnyen egy kézből is teljesülhet, az én partnereim ilyenkor mindig a másik két színt hozzák – úgyhogy óvatosan 1 kőrrel indultam. Kelet kontrázott, és Béla most bajban volt – a sima emeléshez erősnek, más licithez gyengének érezte a lapját, úgyhogy passzolt. 1 pikk után 3 treffel érzékeltettem, hogy mindkét színben látok gémesélyt, és Béla a további hősködésnek nem látta értelmét – csak gémet mondott. A pikk ász és a kőr impassz után további kérdés nem volt, bánatosan néztük a 12 ütést.

A szkórlapon öt 480 és három bukott 6 kőr szerepelt – vagyis aki szlemet játszott, az mind elbukta, aki gémet játszott, az mind gond nélkül megütötte a 12 ütést! Azt hiszem, káró király indulásra történhetett a baj – gyorsan eldobták a vesztő pikk királyt. Most már egy impasszal lehetne 13-at is ütni, de talán az impassz sikerétől megrészegülve két adu is eltűnt az asztalról, és (ha Kelet nem licitált) a pikk lopimpasszt is megpróbálták? Ritkán érti oly kevéssé az ember, hogy mitől kapott egy rossz partira 70 százalékot.