Mindig jó részt venni bridzs Eb-n vagy bridzsolimpián, de kívülállóként fájdalmas úgy nézni az eseményeket, hogy csak egy magyar csapat küzd, hiszen sem a nyílt, s ami nekem a fájóbb, a női kategóriában sem vagyunk jelen… Kis jóvátétel lenne, ha a
szeniorok
valami meglepetéssel kápráztatnának el minket – az első napon hozott két győzelem mindenesetre jó alap ehhez.
Repülővel és TGV-vel érkeztem Lille-be, fantasztikus élmény! Amellett, hogy a vonat hihetetlenül gyorsan száguldva ötven perc alatt Párizsból Lille-be repít, a pályaudvar tiszta, rendezett, szervezett, a francia vasutas kislány simán elmagyarázott mindent – angolul.
_A képen a párizsi reptér pályaudvara_
A fiúk már korábban Lille-ben voltak, részt vettek a megnyitón – szerintük nem hagytam ki semmit _a legnagyobb attrakció az volt, hogy levetítették a pekingi megnyitót…_. De hogy legyen mentségük a franciáknak, az olimpiát eredetileg Brightonban tartották volna, ők csak beugrók. Ehhez képest minden meglehetősen profi módon, zökkenőmentesen zajlik, a verseny színhelye, a Lille Grand Palace tágas, modern konferenciaközpont szinte a város közepén. Csak nagyon hideg. Úgyhogy nekünk kicsit akklimatizálódnunk kellett a hazai 35 és az itteni kinti 25 fokhoz képest, mert idebent 19 fok van _pont, mint Risztov Évának volt egy kicsit odébb, a Hyde Park tavában a víz…_.
Első meccsünket az argentinok ellen játszottuk. A leülést fölösleges lenne minden meccsen leírni, a csapat alapvetően négy főből áll,
Dumbovich Miklós–Kovács Mihály
,
Szappanos Géza–Magyar Péter
. A kapitány
Bárány György
, le a kalappal előtte, elnavigálta a csapatot Lille-be, mindent elintéz, megszervez, időben lead, megtud, és igyekszik jó kedéllyel viselni azt is, amikor a fiúk, hm, kissé zsörtölődnek.
Tehát az argentinok elleni meccs. Nyertünk 18–12-re, de több volt azért benne. A Vugraphban néztem végig a meccset, hát bemelegítésnek meglehetősen sok szving helyzet adódott a 16 partiban.
1. forduló, 3. leosztás
Dél kezdte a licitet 2 treffel mindkét oldalon. Egyik oldalon sem jutottak el az optimális felvételhez, a mezőny fele 3 szant játszott. Mi a jó folytatás?
1. forduló, 5. leosztás
Franciaország–Hong Kong mérkőzés. A nyílt teremben _Észak–Dél Franciaország_ 4 kőr kontra egyenlő, –590.
A zárt teremben így ment a licit:
Eredmény: 2 pikk kontra –2, –300.
Nyilvánvaló, hogy jó ellenjátékra a 4 kőr nincs meg, de az _evidens pikk indulásra_ benne lévő 3 szan ellen jó mentés lehet. Az is érdekes persze, hogy a másik Észak–Dél miért elégedett meg bellben a mans ellen a 2 pikk kontrával.
Ha közbeszólunk, akkor egy- vagy kétszínű major licittel? A mi asztalunknál „szeniorosan” nem kockáztattak, a kedvező szkórhelyzet ellenére sem.
_Az eltérben az orosz Andrej Gromov_
A második meccsen 23–7-re vertük Kenyát, a harmadik meccsen kimaradók voltunk.
De első napra ez amúgy is éppen elég fárasztó volt a csapatnak és a gyakorlatlan tudósítónak is…
Élő olimpiai eredmények
itt
találhatók.