Az első néhány napban csak a nyílt csapatok játszanak, a mieink remek kezdés után másodikak, valamint a női és szenior párosoknak is rendeznek egy bajnokságot, itt a Kelen Károly–Szappanos Géza párosnak drukkolhatunk. A nagyüzem vasárnap indul be, amikor a másik két csapatunk is versenybe száll, megkezdődik a női és a szenior csapatverseny is. Ezen az Európa-bajnokságon csak országonként egy csapat indulhat egy versenyszámban, a válogatóverseny győztesei utazhattak.
Az első két nap remekül alakult a magyar nyílt csapat számára. A csapat sorsolása elég kiegyensúlyozatlan, az első napokban többnyire a gyengébb csapatok ellen kell minél több pontot gyűjteni, míg a jövő hét közepétől több erős válogatott ellen láthatjuk a mieinket.
Az első napon (amely, egyedüliként négyfordulós volt, amúgy 2-3 meccs lesz naponta, 16 leosztásban) Ukrajna és Lettország legjobbjait múltuk felül (utóbbit BBO-s meccsen), majd kis vereségek következtek az angol és a walesi csapattól, így a 10, helyen fordultunk.
A második nap remekül sikerült, előbb horvát barátaink ellen győztünk 20 ponttal, majd a csehek elleni 45 pont különbséggel már ötödik helyről vártuk az esti, norvégok elleni rangadót. Igen, rangadót, hiszen utóbbiak akkor a második helyen álltak (a görögöket például úgy döngölték földbe, hogy ellenfelük egyetlen IMP-t sem csinált ellenük!). Ez azonban már múlt idő: a magyar csapat bravúros játékkal, kitűnő megoldásokkal 41–7-re győzött, ezzel hét forduló, két versenynap után a második helyen áll a 33 csapatos mezőnyben!
Reméljük, a harmadik napon nem fekszik meg a gyomrunkat az újabb brit csapatok, sorrendben Írország és Skócia jön, majd estére Észtországot sorsolták nekünk. Ha sikerül tartani a jó formát, megőrizhetjük a jó pozíciót, mivel a hétvégén két keménynek ígérkező is jön, a bolgárokkal szombaton, az éllovas olaszokkal pedig vasárnap küzdünk majd, vélhetően BBO-s meccsen.
A partinként frissülő eredményoldal itt található, ha egy asztal számára kattintunk, megjelenik a szkórlap, és az ültetés is. Ez minden új eredmény beérkezésével frissül, sőt, a parti számra kattintva megláthatjuk a leosztást is, valamint hogy a többi meccseken mi történt ugyanezen lapokból (hiszen minden meccsen azonosak a partik).
Az összes eredményt pedig itt lehet elérni, ezt azonban csak fordulók után, vagy este frissítik. Itt viszont egy fordulót kiválasztva, egy csapat nevére kattintva megláthatjuk sorrendben az eddigi eredményeket, és a teljes sorsolást is.
Alapból érdemes követni az Eb eseményeit, illetve a partikat nézni a BBO-n, így, hogy a magyar válogatott a második helyen áll, pedig különösen.
Magyarország–Lettország 17,31–2,69 (K. G.)
16. leosztás
Egy parti a lettek elleni BBO-s meccsről. Az utolsó leosztás 11 IMP-t hozott a konyhára.
Winkler nem foglalkozott vele, hogy fogásnak még csak a nyoma sem volt a lapjában az ellenfél által ígért két szín egyikében sem (a 2 treff közbeszólás a majorokat jelentette), látott sok treff ütést (vagy remélt), bellben voltak, a 3 szan az egyetlen szóba jövő gém, ahhoz kábé megvan az erő, és bízott abban, hogy partnere vagy fogja a majorokat, vagy rosszul indulnak. Mindkettő bejött: a kőrt fogta Dumbovich, a pikk 4–4-ben volt elosztva, meg rosszul is indultak, kőr kezdésre három szür is lett, +690. Odaát 4 káró +1 ment 150-ért.