Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2018. június 17.

Kicsin múlt. Szép volt, fiúk! – csapat Eb, Ostend

Három nappal ezelőtt a felhők felett jártunk, volt, aki a dobogó különböző fokait méregette. A hozzáértők persze óvatosságra intettek, csak legyen meg a legjobb 8. Sajnos, utóbbiaknak lett igazuk, szinte végig négyen végig játszva, úgy tűnik, nem lehet bírni ilyen magas színvonalon, bár egyértelműen látszott, hogy bizony ennek négy srácnak helyén az esze és a szíve. Talán ha legközelebbre találnak egy harmadik párt, összejöhet a bravúr, azaz a vb-re jutás. Személyes véleményem szerint a csapat három nagy „sztárja”, Dumbovich Miklós, Winkler Gábor és Hegedűs Gál mellé a talán sokak által kevesebbre értékelt Szegedi Balázs felnőtt, mind játékban, mind fegyelemben elképesztően magas színvonalat tudott hozni ő is. Lakatos Péter vésztartalékként olyan keveset játszott, hogy az ő játékát nem tudom értékelni. Örömömre szolgált írni rólatok, drukkolni nektek!

A nap krónikája: a reggel rosszul indult, újabb kis vereség az osztrákoktól, utána azonban egy jobb mérkőzés, és végre biztos győzelem a spanyolok ellen. Az utolsó meccs előtt nehéznek tűnt odaérni a nyolcba, hiszen sok csapat állt közel hozzá, nagy volt a tülekedés. Végül sok eredmény nekünk kedvezett, sőt, mi magunk is vezettünk az amúgy az aranyért hajtó Izrael ellen, azonban a kis arányú győzelem végül csak a 11. helyre lett elég (pont megismételve a két évvel ezelőtti eredményt), töredék VP-re a 9. lengyel és 10. görög csapattól. Ez azért is szomorú, mert az első 10 ország bajnoka játszhat az őszi BL-ben, ez a verseny idén amúgy Izraelben lesz. A nyolcadik olaszoktól pedig mindössze 4 pont választott el minket, ez kb. 15-20 IMP-nek felelhet meg, szóval mondhatjuk, nagyon kicsin múlt. A mieink az első 8-ból 5-öt legyőztek, tehát nem mondhatjuk, hogy nem érdemeltek volna szebb helyezést.

Szép volt, fiúk!

Magyar eredmények:
Ausztria 7,45 VP
Spanyolország 16,09
Izrael 12,80

Az Eb-t végül Norvégia nyerte, második Izrael (királycsinálók voltunk, elütöttük őket az aranytól), a bronzot az utolsó napon kicsit halványabb oroszok szerezték meg. Kijutott még: Hollandia, Svédország, Monaco, Anglia és Olaszország, csupa profi csapat. Némi meglepetésre a vége felé feltámadni látszó címvédő franciák végül mögöttünk végeztek – itt ugyan volt harmadik pár, de inkább hátráltatta a csapatot (az eredeti, címvédő harmadik pár betegség miatt otthon maradt), és a szinte végig az élmezőnyben tanyázó Izland is kifulladt a végére (érdekesség, hogy az utolsó meccset 34 IMP-vel elveszették a görögök ellen – ha ennyivel ők nyernek, épp lehagyják az olaszokat, és 8-ok...). Itt az általam bejutáshoz várt 12-es átlag már a negyedik helyre is elég volt, 11,5 felett végzett 7 csapat. Azt a fránya nyolcadikat el lehetett volna csípni…

(Nagyon szoros volt a vége az aranycsatának is. Mi az utolsó forduló előtt élen álló Izraellel játszottunk, a nyolcadik helyért folyó csatában első számú ellenfelünk, Olaszország pedig a második Norvégiával. Az elején állva hagyták az olaszok a norvégokat, mi jószerivel végig vezettünk, de a nagy saját győzelem mellett kellett volna az is, hogy forduljon a másik párharc állása. Ez meg is történt, de a norvégok végül csak 1 IMP-vel győztek. Ahhoz, hogy ebből előzés legyen az élen, a magyar csapat győzelme kellett. Már mindenhol befejeződött a játék, csak a mi utolsó partinkra kellett várni. Norvégia ekkor 2 század(!) pontnyi előnnyel átvette a vezetést, de ha csak 1 IMP-t írnak az utolsó leosztásban az izraeliek, övék az Eb-arany. Megnyugodhattak a norvégok, amikor látták, mi a felvétel, mert onnan már biztos lett a magyar a szving. Így is lett, 7 IMP hozott a parti. Nekik annyi elég volt. Nekünk még egy kicsi kellett volna – a szerk.)

Hasonló szépeket nem tudunk a hölgyekről elmondani. A mai napnak már az esélytelenek nyugalmával futottak neki, mégis elég rosszul sikerült. Először a vb-re végül kijutó Hollandoktól szenvedtünk megsemmisítő vereséget (IMP-t sem szerezve), majd kis vereség a középmezőnyös belgáktól, végül egy 1 pontos győzelemmel sikerült zárni Skócia ellen. Nem tudom, mi volt a terv, de nem sikerült. A csapat végül 33 ponttal maradt el az átlagtól, és csak négy csapatot előzött meg, pedig látszik a tabellából, hogy a vb-hez milyen kevés kellett, aki elérte a 11 VP-s átlagot, kijutott.

Magyar eredmények:
Hollandia 0,48 VP
Belgium 7,71
Skócia 10,31

A dobogó: 1. Lengyelország, 2. Svédország, 3. Norvégia.

A szeniorok sem hoztak nekünk sok örömteli napot, mérkőzést. Egy kiemelhető eredmény a végül utcahosszal (több mint egy meccsel) nyerő franciák legyőzése az első napon. Az utolsó nap már itt sem vártunk csodát, bár a németek magabiztos legyőzése szép volt (hol vannak már a köhögős doktorok?), utána simán kaptunk ki a a skót és a török csapattól is. Itt is 11 VP-átlag elég volt a vb-hez, a mieink elmaradtak az 10-es átlagtól is 28 ponttal. A szenioroknál talán fokozottan igaz, hogy kellene 3 pár (6 játékos?) mindenképp.

Magyar eredmények:
Németország 18,55 VP
Skócia 2,83
Törökország 5

Ahogy már említettem, a franciák simán nyertek végül (Abecassis, Lebel vagy Levy neve sokunknak ismerősen cseng), a svédek és a lengyelek előtt.

Búcsúzóul egy szép szlemlicit Hegedűs-Szegeditől, akik végig pontos rendszerükkel, és fegyelmezettségükkel okoztak sok örömet nekünk.
1. leosztás

A 3 pikk valamilyen kőr támogatást, és szleminvitet ígért, és Gál jól látta, hogy a pikk dámája aranyat ér a figurálisan minimális lap dacára. A 4 pikk ászkérdés, majd utána adudámakérdés következett.

11 pontot kerestünk ezen, Izrael kihagyta ezt a jó esélyű szlemet.