HUEN

Kezdőoldal

Bozzai Bence, Kovács Gergely - 2020. március 27.

Hazafutás – Korona Kupa 2. játékhét

Immáron túl vagyunk a második játéknapon is, azaz mindenki négy meccset játszott. Ha jól tudom, viszonylag simán ment minden. Az egyik asztalon picit több partit állítottak be, mint kellett volna, de a tornavezetők leállították 12 parti után a mérkőzést, szóval ez is megoldódott.

Visszatekintő
A-csoport
3. forduló: Az általam megjósolt FÉSZEK-győzelem elmaradt a Hodosi ellen, kiütéses győzelmet aratott a Palatinus, a Galim, és a Bárányhimlő csapat is. A Mesdames halasztott mérkőzésen győzött, a SZTAKI csapatnak pedig nem igazán megy ezen a kupán.

4. forduló: Itt eltaláltam a Cyan győzelmét, az viszont meglepőbb, hogy a Hodosi csapat vereséget szenvedett a kanizsaiak ellen. A Palatinus egy 20–0-t osztott ki – ezzel az élre is állt. De a Sukoró és a FÉSZEK is nagy arányú győzelmet aratott.

B-csoport
3. forduló: A LoveBridge győzelmét eltaláltam, habár nagyobb különbségre számítottam. Ebben a csoportban nem voltak akkora kiütések, habár a Budaörs 17 és a P-T győzelme egészen nagynak mondható. Ami viszont némi meglepetést okozott, az az Izobau veresége a Faék csapat ellen.

4. forduló: A DEAC végül győzőtt – a jóslat bejött. A Budaörs 17 továbbra is veretlen, el is húzott egy kicsit a többiektől. A Mokakosch a külföldi csapatot verte nagyarányban, így feljött a továbbjutó helyek egyikére, őt követi az Együttmorgók, akik egy nagy győzelemmel zárták a napot.

Budaörs 17–Domos & Expat, 10. leosztás (kg)
A B-csoport „1. asztalán” ment ez a gém a 4. fordulóban.

A másik asztalon ugyanebben a felvételben, kuttner a kőr indulást kézben lopta, aduval az asztalra ment, újabb kőr lopás, majd a pikk tízest hívta, ezután még kiadott egyet-egyet a minor színekben, ezzel teljesült a 4 pikk.

Lorien nehezebb helyzetben volt, mert kis pikk indulást kapott, és ezután nincs közlekedés a két kőr lelopásához, mást kell kitalálni. Várhatóan ütésbe kerülve adu ász-adut hívnak a védők, ezek után csak négy adu ütése marad a felvevőnek, üt még a kőr ász-király és a káró ász. Káróban biztosan szabadul két ütés, de ez is csak kilenc. Lehet persze négy káró ütésünk vagy a treffet lehet magasítani. A káróban segít Dél szingli királya és jó lehet a nála lévő dubló vagy harmadik király is, az a baj, hogy az utóbbi kettőből csak az egyikre tudunk rájátszani. Mi a helyzet treffben? A 3–3 a fő esély, jó még a sec ász-király vagy a sec bubi-tízes. Ez csupán súrolja alulról a 40 százalékot, de még mindig jobb esély, mint Dél szingli és dubló vagy harmadik káró királyára játszani.

Kis treffet hívunk, a hatosba mondjuk kicsit teszünk, üt a nyolcas Északon. Pikk ász-pikk, az elsőbe nagy pikket teszünk az asztalról, így kézben tudjuk ütni a harmadik adut. Treff hívás. Próbáljuk ki azt, hogy ezt nem lopjuk el, úgyis ki kell adni még egy treffet. Ha Észak vinné az ütést, akkor mondjuk kőrrel jön, ha ezt kézben lopjuk és lopunk egy treffet, akkor kiderül, hogy működik-e a szín, hiszen ez a harmadik menet, és ha nem, még mindig megpróbálhatunk káróban négyet ütni Délhez téve a legföljebb dubló királyt: káró a dámához, ász, kis káró. Tehát még jobbak is az esélyeink, mint ahogy eredetileg kalkuláltunk, mert a treffet és a kárót is kipróbálhatjuk. Ha Dél vinné a második menet treffet és kárót hív, akkor döntenünk kell, hogy a treffben bízunk vagy megadva az impasszt átnyergelünk a káróra, most már mindig nyer a káró, ha Délnél legföljebb harmadik király van.

Lorien a második ütésben treffet hívott az asztalról, de aztán a harmadik menet adut az asztalon ütötte, és mivel nem ült a káró impassz, innen már nem volt menekvés, nem tudott treffet ütni, így a piros színekben összesen ötöt, aduban négyet ütve egyet bukott. 12 IMP az élen álló csapatnak. 3–3 volt a treff:

Előretekintés
A-csoport
5. forduló: Palatinus–Lowell +3
A Palatinust vezető Mezei régi csapata ellen biztosíthatja be helyét a legjobb négy között. Persze azért Jcinték ezt aligha fogják könnyen engedni, hiszen, ha ők nyernének, akár be is előzhetik ellenfelüket. Gömböm szerint döntetlenközeli eredmény lesz, egyik csapat se húz el nagyon a másiktól.

6. forduló: Last Minute–Hodosi –12
Jelenleg picit messze állnak a legjobb négy hely egyikétől, de nem szabad lebecsülni őket, hiszen az offline Magyar Kupában bizonyították, hogy képesek a jó játékra (még ha az egyik csapat esetében picit más is most a felállás). Azt jósolom, hogy a Hodosi nyer, de még így sem biztos, hogy bejut.

B-csoport
5. forduló: Budaörs 17–P-T +5
Ez a két csapat játszott egymással a Magyar Kupa legutóbbi fordulójában, akkor a budaörsiek a második félidőben fordítottak és maradtak a főágon. Gerikováék kvalifikációja a legjobbak közé szerintem borítékolható, de egy nagy győzelem már a csoportelsőséget is biztosíthatja, ráadásul ellenfelét nehéz helyzetbe hozhatja. Persze ehhez FogAéknak is lesz egy két szavuk, hiszen eddig csak egyszer kaptak ki, akkor is csak 2 ponttal!

6. forduló: Együttmorgók–DEAC –7
A múlt héten szárnyalt a hazai csapat, ráadásul úgy, hogy a csapatkapitány nem is játszott – vajon bejutnak AzAlbék a legjobb négy közé? Szoros a mezőny, azaz Lmatyuséknak is teremhet babér, persze ehhez nem árt egy-két nagyobb győzelem. A meccset végül a debreceniek nyerik, kis különbséggel.