A Bemuda-kupa 4. játéknapján a nap végére a 8 feljutó helyen nincs már nagy meglepetés, az esélyes csapatok jól tartják a frontot. (Az eredményeket ezen az oldalon lehet nyomon követni.) Az sem lepett meg mindenkit, hogy az Egyesült Államok második csapata is lőtávolba került, ők ha lassan is, de megkezdték a felzárkózást. Guadelop viszont az olaszokon is kifogott, mert csak néhány IMP-vel maradtak alul. De haladjunk sorjában.
A 10. forduló főeseménye az első két helyen tanyázó Egyesült Államok 1–Svédország mérkőzés volt. A csapatok a legjobb összeállításukban ültek asztalhoz. A 19. leosztásban egy 35 figurapontos nagyszlem bemondása volt a feladat.
Mindkét Kelet–Nyugat jól vizsgázott, mert Meckwell 7 kárót, Nyström–Upmark 7 szant vett fel. Érdekes, hogy a nagyszlemből 6 pár is kimaradt, köztük Forrester–Robson és Bocchi–Sementa!
A mérkőzés csendesen csordogált, amíg eljött az első igazi szving.
24. leosztás
Meckwellék a normál 4 kőrt vették fel Kelet–Nyugaton és a rosszul ülő treff figurák miatt Meck elbukta a felvételt, mert a két piros ászon kívül két treffet is ki kellett adnia. A másik asztalon Upmark nagyon helyesen szan jellegűnek ítélte lapját (rossz elosztás, dáma-bubik), ezért 3 szanra vállalkozott, melyet pikk kezdésre teljesített, 10 IMP a svédeknek. A következő partiban viszont ők adtak le 11-et, mert a Rimstedt fivérek egyedül a mezőnyben szlemet mondtak.
25. leosztás
A 4–4-es treff találkozást megtalálták, azzal még nem volt baj. Azonban kiállt két ász és az amerikaiak az első két ütésben le is hívták. Ráadásul elloptak egy pikket is, két bukás. A másik asztalon Weinstein–Levin is tizet ütött, de ők 3 szant játszottak.
A 27. partiban viszont szlemet lehetett volna mondani Észak–Délen.
Rodwell 2 treff közbeszólása elriasztotta Rimstedtéket a szlemtől és leálltak 5 kőrben. Talán az előző szlem bukás is belejátszhatott, hogy felütötte fejét a majré.
A másik teremben Levin a Namyats-konvenció szerint 4 treffel indult. Nyström erre merészen közbeszólt 5 treffel, de az amerikaikat nem lehetett leállítani és bemondták a kőr kisszlemet, mely a káró figurák elszöktetésével teljesült, újabb 11 IMP az USA 1-nek, akik végül 40–21 arányban győztek.
A forduló másik kiemelkedő mérkőzése az Egyesült Államok 2–Lengyelország találkozó volt, mely alacsony meccspont forgalommal és 27–14-es lengyel győzelemmel végződött.
A 11. fordulóban az Anglia–Izrael mérkőzés tűnt a legizgalmasabbnak. A 3. leosztásban mindkét asztalon gémet játszottak az angolok.
Jagger (nem Mick, hanem Chris) manapság oly népszerű „árnyékolt” indulása után Assaf Lengy Michaels-felüllicittel mutatta be lapját, mellyel legalább 5–5 elosztást ígért a nemes színekben. Ezután hiába licitált 3 kőrt az izraeli Kelet, Ilan Bareket, Jeffrey Allerton 3 szanra vállalkozott. A felvétel hármat bukott, +150 Izraelnek.
A másik teremben Dél és Nyugat passzolt. A nálunk is jól ismert Alon Birman 1 treff indulása után Tony Forrester 1 káróval közbeszólt, mely után heves küzdelem alakult ki 4 kőrös angol győzelemmel. A felvétel csendben hármat bukott, 10 IMP Izraelnek.
A 6. leosztásban ismét a nagy szlem felvétele volt a tét, és mind Lengy–Bareket, mind Robson–Forrester jól vizsgázott, mert felvették a jó esélyű 7 pikket.
A parti után Izrael még írt 3 IMP-t, ezután azonban csak az angoloknak állt a zászló, mert csak ők szereztek pontokat és végül nagy arányban, 52–13-ra győztek.
A 12. fordulóban játszották az Egyesült Államok–Olaszország örökrangadót. A mérkőzésen nem volt túl sok akciódús parti, és csak egy nagy szvinget jegyezhetett fel a krónikás.
21. leosztás
Meckstroth és Rodwell 3–3 licittel elérték a nagy szlemet, a játék már nem volt érdekes, +2210 az USA 1-nek.
A másik teremben az olaszok licitrendszerének nem feküdt ennyire jól a parti, mert Bocchi és Sementa 6 fordulós licitmenet után csak 6 pikkig jutott, +13 IMP az amerikaiaknak.
Az olaszok több partiban összeszedegettek néhány IMP-t, gémszving csak a 30. leosztásban volt. Ebben a partiban az volt az érdekes, hogy Sementa bemondta a 4 pikket, a nem alullicitálásról híres Meck viszont nem. És ő volt az egyetlen a mezőnyben, mert az összes asztalon gémet játszottak. Fura!
A mérkőzés 22–18-as amerikai győzelemmel zárult, így továbbra is ők vezetik a mezőnyt Hollandia és Svédország előtt. A hölgyeknél Kína, Lengyelország, Norvégia a sorrend, a szeniorok küzdelmében Dánia áll az élen, a vegyes csapatoknál Anglia az első.
Érdekesség, hogy a Bermuda-kupa 11. fordulójában a Marokkó–Új-Zéland mérkőzés végeredménye -7–20 lett, 2–100-as IMP különbséggel. A honlap alapján minden partit lejátszottak, szerkesztőségünk még nyomozza, mi is történt pontosan.