HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2013. április 8.

Gömbölyödik már! – Magyar Kupa 8. játékhét

Ezúttal a hajszálpontos tippek elmaradtak, de a győztesek javát eltaláltuk. Váratlan volt mindenképp az Ormay újabb nagy győzelme, ezúttal az Interface-t ütötte el a továbbjutástól. Ahogy ígértem, ezután nem merek ellenük fogadni. Talán kevéssé meglepő, de a Tömör legyőzte a FÉSZEK csapatot, így Kuttneréknak van továbbra is esélyük a Budapest Kupában. Az Artemix–Lowel meccs még 48 leosztás után is mindössze 2 pont különbséggel állt, végül nagy hajrával _és kosármeccses 82–40-es 16-tal_ simán nyertek Molnárék.

Kedd

Lássuk, mi várható a Magyar Kupa-főág első heti meccsén _hiszen itt is két részben játsszák le a csatát_!

Magyar Kupa

1. GAMAX–Galim 14–16
Két sima továbbjutó _bár a Galimot a második félidőben megszorították, de már addigra eldőlt a meccs_, azonban ez egy örök presztízscsata. Egyelőre a küzdelem fog dominálni, és a Hullámok picit vezetnek majd. Lesz még azonban második félidő is…

2. Ormay–Elastron 17–13
Ahogy ígértem, ezúttal az Ormayra fogadok, legalábbis félidőben. Ki tudja, lehet, hogy épp a tippem ellen mennek mindig?

3. Dumbovich–BBE-Andrási 20–10
Végül sima lett a győzelmünk az előző fordulóban, míg az Andrásiak elvesztették a második félidőt. Tippünk persze itt is magunk felé hajlik, de némi előnyt szerzünk ebben a félidőben.

4. Artemix–Vakrandi 11–19
Eddig kitartottam a szezon meglepetéscsapata mellett, azonban ezúttal elpártol tőlük a szerencse, és pár hiba miatt némi hátrányba kerülnek. Ki tudja, mit hoz azonban a jövő hét…

9–16. helyért

5. PT–SZTAKI 18–12
Ezek is csalódott csaták, hiszen egy lépésre voltak a nagy sikertől. Ezúttal a PT nyomtat jobban, a Kutatók nem találnak _el_ semmit.

6. Interface–Voodoo 23–7
Az igazán csalódott arcok túlteszik magukat az előző vereségen, és simán behúzzák az átkozók ellen.

7. Royston–Izobau 21–9
A kövek az építők ellen, micsoda örök harc! Hajduék érzik, hogy mutatni kell valamit, és megmutatják, a kőnél nincs keményebb _Keménynébb?_!

8. Lowel–Balásy 13–17
Régi barátok találkoznak ezúttal is, a Balásyak már megmutatták, mire képesek, most is ők győznek szoros csatában.

Budapest Kupa

Kicsit több váratlan eredmény, azonban egy telitalálat is született _VBKM–Hodosi 10–20_. Két szoros meccset is rosszul láttam a gömbben, egy gémnyi tévedés talán belefér ilyen messziről... Lássuk, mit hoznak az eheti küzdelmek!

Elődöntők

Hodosi–Tömör 11–19
Vége Hodosiék szép menetének, a Tömör magához tért, és nem nagyon lehet ebben a kupában megállítani.

Pál–Dienes 17–13
Dömös eddig jól hajrázott, ezúttal Pálék régi formájukat mutatva behúzzák, ők mehetnek a kupáért.

5–8. helyért
VBKM–FÉSZEK 10–20
A két mozaiknév összecsap, és a komédiások megmutatják, az övék a patinásabb.

Delfinke–Szigethy 8–22
Hiába a bizalmam a víziállatban, ezúttal a Sziget_hy_ partjára vetődnek, és ott bizony nehéz nekik.

9–12. helyért
Durostone–424-es 21–9
A másik köves csapat nem annyira megy jól, de itt még övék lehet az alsóház legjobb pozíciója. Ezt mutatja ez az eredmény is majd.

Leó–Becstelen Bubik 10–20
Leót is szeretjük _hiába, az ember legyen állatbarát_, de most a Bubik napja jön el.

13–16. helyért
Relé–Mákosnudli 17–13
Relével dicsérd a napot, szokták mondani. Ez be is igazolódik, a nudlik váratlan vereségük után nem tértek még magukhoz.

Kapitány–Líra 11–19
A Líra végre nyer, milyen rég vártuk ezt tőlük. Hajrá, Nyúl, túl a húsvéton már nem eshet bajod!

Hétfő

Szétváltak a csapatok treffé s káróvá: nézzük a legizgalmasabb négy meccset _kettőt innen, kettőt onnan_

Káró Kupa

Repülős csata: avagy a létrejött a Flying–Lufthansa meccs, ahol mindkét csapat maximális kerozinnal készül, valamint már előre nézik, hol lesznek a légörvények. Ezúttal a Német légitársaság tagjai lesznek tájékozottabbak. Flying–Lufthansa 9–21.

Eszperente meccs: ezen ELTE mellett e Wellner szeretne rengeteg pettyet e versenyen. E remek meccsen persze nem lesz teljesen egyszere_ű_ ez. ELTE–Wellner 15–15.

Treff Kupa
A legerősebb treffesek meccse: mindkét csapat jelentős játékerőt képvisel _tán a végén is ők fognak küzdeni a kupáért_. Ezennel elnök úr csapatának sikerül jobban a kezdés. Szemafor–Madarász 20–10.

8. kalapos rangadó: minkét csapat alulról építkezik, s megpróbál mindent, hogy bejusson a Treff Kupa legjobbjai közé. Most a Budafok kapja el a fonalat. Budafok–Promontor 17–13.