Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2020. szeptember 10.

Első Online Világverseny – 2. játéknap

Lejátszották a második fordulót is az Első Online Világversenyen, ez azonban már magyar sikert is hozott. Nálunk a tervezett rotációnak megfelelően ezúttal a Kemény György–Trenka Péter páros maradt ki, és beszálltak az amerikaiak, Sam Erez és Amer Hendelman. Ellenfeleink egy olasz-lengyel csapat ismert játékosokkal és egy amerikai névadó szponzorral, aki játszott is ellenünk az olasz Leonardo Cima partnereként. Nos, amilyen pozitív élmény volt a norvégok ellen játszani hétfőn, annyira bosszantóan okoskodó volt Cima – szerencsére ez csak beszédben és zsűrihívásban, játékban nem mutatkozott meg.

1. leosztás

Az első partiban mindjárt kicsit pongyolán kopogtam, általános mansban kicsit jobb lapra számított az ellenfél, és szóvá tette 4 pontos lapomat ötös kőrrel. Igaz, a másik asztalnál minort is ígért a 2 kőr indulás, a kopogás csak ennyi volt: H+m… Csapattársaink kontrával kezdtek, így a 3 szan válaszra hamar megtalálták a szlemet (kontra–3 szan–4 kőr–5 szan–6 pikk), míg a mi asztalunknál 4 pikkig jutott az ellenfél, mivel Michael Rippey 2 pikkel szólt közbe, 11 pont ide. (A szerzőnek van oka a mosolyra: csapata kiütéses győzelmet aratott – Fotó: Lékó Tamás)

Cima gyorsan beletömött egy gémet, amit a másik asztalon nem mondtak be, így újabb 6 pontot kerestünk. Szóvá is tette, hogy 14-gyel indultunk erős szannal. Igaz, amikor ő tette ugyanezt később, kérdésemre megmagyarázta, hogy az más, mert neki jobb lapja volt…

Sajnos a 2 káró indulásunk (18–19 egyenletes) bell-mansban nem tudott hatékony lenni, mert zavarni tudtak a 4-es magasságig, így kimaradt egy szlem, 13 oda. A meccs amúgy hemzsegett a szlemekben és szlemgyanús lapokban, sok meccsen nagy forgalmat okozott, amikor 2 szannal szemben egy csinos 9 ponttal mindenki szleminvitet licitált, több asztalon azonban nem jött össze az ászkérdés, holott kiállt két ász… (Ennek fő oka az általam sokat ostorozott 4 szan ászkérdés, valamiért sokan nem játsszák Amerikában a nálunk népszerű 4 pikk kickback ászkérdést kőr adunál, és most baj is lett belőle, hiszen a 4 szan a 2 szan–3 káró–3 kőr–4 treff után természetes lett volna. Jelentem: Hurd–Bathurst már játssza). Mi tudtunk ászt kérdezni, 5 kőr egyenlő, míg odaát nem, 13 ide.

Mi nem mentettünk le 500-ért egy éles bellgémet, nem tűnt nagy bajnak, azonban odaát mentettek, és erre még 5 kőrt is mondtak a mieink, ez már bukott, 12 oda.

16 parti után 17-tel vezettünk, ekkor kezdtük meg azonban a hajrát: előbb a mieink 4–3-as pikkben mondtak gémet, ami teljesült, míg nálunk a 3 szanban nem találta meg a felvevő a kulcs szín dámáját (ez a 4 pikkben nem kellett) és bukott, 10 ide.

Feladvány

A treff ásszal indulnak, majd kőrt hívnak. Hogyan kezeljük az adut és miért?

Mi 5 pikkben fékeztünk, míg az ellenfél elbukta a 6-ot, így 13-at kerestünk.

(Megoldás a következő tudósításban.)

19. leosztás

És jött a kegyelemdöfés.

Az 5 treff annyira megtetszett az ellenfélnek, hogy egyenesen nagyszlemet mondott, ehhez több dolog is kellett volna, mint ami egészséges, így elbukott – igaz, valószínűleg ehhez az addigi rossz partik is hozzájárulhattak

Mi máshogy értékeltük a lapokat, ez a kártya megéri az abszolút forszot:

A 3 treff szinte biztosan hatos szín, de emiatt nem biztos, hogy figurálisan van elég erőnk a szlemhez, ezért csak 4 szan invitet mondtam, amit Benő hetes treffjével boldogan fogadott, persze a saját színében. A pikk indulás után lehetett is szinte teríteni, +920 és 14 pont ide, ezzel a meccs vége 87–33 lett, azaz 19 VP-t szereztünk!

Sajnos, Winkleréknek ezúttal sem sikerült győzni, 16 pontos vereséget szenvedtek és a 21. helyről folytatják, míg mi a 13. pozícióba rakétáztunk, és a Lauria–Versace pár által vezényelt olasz-lengyel-kolumbiai-amerikai csapattal küzdünk majd pénteken.