Fantasztikus magyar siker az online világversenyen, a HUNISR csapat bejutott az elődöntőbe! Ellenfelük talán a lehető legnehezebb volt a másik 7 csapat közül. Hacsak ennyit mondunk, hogy Meckstroth–Rodwell, Helness–Helgemo, akkor mindenkinek összefut a nyál a szájában, szép játékunk legjobbjai közt is a legjobbak. Nos, ezt a csapatot kapták a mieink, és két játéknap után a különbség 2 pont volt ide, azonban az első két nap egy-egy menetre beszállt Levine, a csapat szponzora, de erre nem számíthattunk a harmadik, mindent eldöntő csatában hétfőn, és nagyon izgultunk, tudjuk-e szorosan tartani a meccset. Nos, nem csak tartottuk, hanem egyenesen lemostuk őket! 55 pont különbség 20 partiban nem mindennapi különbség.
Nézzük, hogyan is történt!
1. leosztás
Rögtön az első partin kerestünk, némi Helgemo-segítséggel.
Winkler kiválasztotta a hosszabb majorját, amikor azonban Birman küzdelemben háromra emelte, már úgy érezte, sok tartalékja van még, és bemondta a gémet. Nos, ez a felvétel adu indulásra bukik, de ez nyilván nem megtalálható Észak lapjából, azonban még a játék későbbi részében is buktathatott volna (káró szürku hívással). A kőr szín impassz után egy lopással magasítható volt, így teljesült a gém. A másik teremben elbukott a 3 káró, –50, de +420, így 9 pontot kerestünk.
4. leosztás
Ebben a partiban Winkler Gábor trükkös 1 szan indulása biztosította a pontokat.
Helnessék nem játszanak túl sok konvenciót, Dél lett a felvevő 4 pikkben. Csak meg kell adni az impasszokat, szöktetni a királyokat az erős szanos ellen, ugye? Hát persze, de hogyan lesz kiosztva az adu? Ha 2–2, mindegy, mit csinálunk, de kinek lehet szingli figurája? Nyilván az 1 szanos partnerének kizárólag. Tehát Helness lement az asztalra, hogy onnan hívjon a pikk dámához és az ászhoz. Volt nagy meglepetés, amikor kiderült, hogy éppen így bukta el a bell gémet… Miután Dumbovichék ezt nem mondták be odaát, 7 pontot kerestünk.
Ez a tízes viszonylag csendes volt amúgy, 24–8-ra nyertük a játékrészt.
Jött azonban a második…
13. leosztás
Újabb gémszvinget írtunk.
Így licitáltak Meckwellék, és mivel nem volt lemenet a treff impasszhoz, épp nyolcat ütöttek, 110.
Birman kicsit agresszívabb volt magasfigura mentes lapjával:
Helnessen volt megint a világ szeme, elbuktatja-e vajon a gémet? Nos, sokak szerint a káró indulás a teoretikus, remélve a partner erős lap mögötti figuráit, más szerint ilyenkor az aktív indulás a nyerő. A treff indulás után impassz, a pikk kimagasítása után már el lehetett dobni a vesztő kárót, és csak a két magas adut kellett kiadni, +620, és 11 IMP ide.
Ezután Szabó Csabáék (a címlapfotón – Forrás: LoveBridge) bemondtak egy jó 3 szant ellenvonalon, ami elvehetetlen volt, újabb 7 pontot keresve a partin, mivel odaát 3 kőrt teljesítettek Helgemóék.
20. leosztás
Az utolsó partiban még szerencséjük sem volt az ellenfeleknek.
A két lapból nem rossz a minor gém, a kárót kell magasítani, és az adu kiadót egyre csökkenteni. Nos, az adu mariázs hátul ült, ezért végül hármat bukott a felvétel, –300, míg Szabó Csaba passzolt a 2 treffre, és ebben végül 11 ütés lett, újabb 10 IMP a mieinknek.
A játékrészt végül 40–1-re(!), a napi játékot pedig 64–9-re nyerte a magyar-izraeli csapat, és így 57 pontos, magabiztos különbséggel verte kitűnő ellenfelét, és jutott elődöntőbe, ahol szerdán kezdi meg a játékot. Az ellenfél a szintén sok nagy nevet felvonultató amerikai Nickell csapat lesz. Ha az első kiemeltet meg tudták verni, hát jöjjön a második… Összeállításuk önmagáért beszél: Nickell–Katz, Hampson–Greco, Levin–Weinstein.
A másik elődöntőben játszók szoros csatában jutottak tovább (a török Salvo 12 pontos carryover segítségével épp 12-vel nyert, míg a Quaranteam nagy, 38 pontos előnnyel vágott neki az utolsó menetnek, de végül csak héttel nyert – a rámában például kinyitottak az utolsó partban az 1 treffet, végül 1 szan kontrában buktak 800-at, –13 pontért…). Nickellék azonban már két nap után közel 100 ponttal vezettek, és nem is kellett hétfőn asztalhoz/számítógéphez ülniük.
Nem lesz könnyű ez sem, de nagyon drukkolunk, hajrá, fiúk!
Kevésbé érdekes, de a mi csapatunk is játszott, és 11 pontos vereséget szenvedett a vigaszversenyen. Ezúttal talán kevesebb szerencsénk volt, az ellenfelek több partiban is fékezte és töredéket teljesítettek, míg mi elfogadható esélyű gémet buktunk – ellenfelünk egy spanyol csapat volt, amelyben két ismert válogatott játékos, Lantaron és Wasik is asztalhoz ült, bár más-más párban.
8. leosztás
Ezt a szép partit érdemes felidézni.
Az agresszív gyenge 2-es ütött, Dél talán kicsit pesszimista volt, hiszen tudva partnere rövid pikkjéről és jó lapjáról, törhetett volna szlemre – igaz, nem tudott 8 lapos biztos fitről.
A másik teremben:
Kemény jól látta, hogy a laperőt mutató négyes magasságú kontrára kell valamilyen fitet keresni, és a 4 szannal próbálta a treff színt is divatba hozni. Trenka már látta, hogy a szlemnek jó esélye lesz, és visszadobta a labdát (talán mondhatott volna 6 treffet azonnal), válassz színt, partner! Végül bemondták a jó 6 kárót, 11 pontot kerestünk.
Negyedik vigaszforduló szerdán, az elődöntővel egy időben.