Kedden a második nappal folytatódott a verseny, ahol továbbra is csak a nyílt csapatok játszanak, pénteken kezdenek majd a többiek. Ezt a napot is a rámában, azaz a BBO- és LoveBridge-közvetítő szobában kezdtük, de ezúttal nem hozott szerencsét a közvetítés.
3. forduló, Svédország-Magyarország 15–5 (35–15)
Csendes partik után a svédek írtak nagyot, amikor megcsinálták a 4 kőrt 5–0 adu ellenében, szépen játszott Ola Rimstedt, a párosvilágbajnok testvérpár egyik fele, míg a mieink biztosan buktatták a 4 kárót – sajnos, a kizárónak 6–5 elosztása volt, így ez csak egyet bukott mansban bell ellen, 11 pont oda.
Ezt hamar egalizáltuk, amikor mi nem mondunk be egy impasszos 6 kőrt bellben, ők viszont igen – ezúttal velünk volt a kiosztás, bukott az optimista felvétel, ráadásul Winkler Gábor meg is kontrázta.
Sajnos, nem a megfelelő színekre játszott a magyar felvevő egy olyan 3 szanban, amit odaát kihagytak, így megint kimaradt ziccerről beszélhettünk, +5 helyett –6 lett a parti vége.
Hasonlóan, a bellista ellenfél négyet bukott bellben, de leadtunk 2 pontot, mert a 2 pikket csak kontrázni tudtuk, buktatni nem, még jó, hogy nem lett szür.
Végül pedig egy 3 szant jobban (szerencsésebben?) játszott az ellenfél, és 10 pontot keresett, így közepes vereséget szenvedtünk.
A fordulóban több nagy rangadót is rendeztek, Olaszország Angliát, míg némi meglepetésre Bulgária Svájcot verte – a világbajnokokhoz közel állt ekkor a magyar csapat, de sajnos a tabella alsó régiójában…
4. forduló, Magyarország–Olaszország 3,12–16,88 (24–55)
Simán kikaptunk az igen jó olaszoktól, akik pontosabban játszották a felvevőjátékokat, és két szlemet is megoldottak, amit mi nem. Néha a hiperagresszív kizárások nem jönnek be, itt is előfordult, hogy csendben buktunk hármat a mans kizárásban, de nem volt benne a bell gém a másik vonalon.
Ezt a szlemet nem sokan mondták be, persze az olaszok igen. Nem igazán jó felvétel, ha nem húz az adu, két impassznak kell ülnie, de mivel 2–2 volt a kőr, mindenki megcsinálta a 12 ütést.
A zárt teremben egy licit volt: Hegedűs Gál 4 kőrrel indult és azt játszotta.
A románok nem szerepelnek jól, de úgy tűnt, megszoríthatják a svájciakat, hiszen 8 parti után csak 6 pont hátrányban voltak – azonban ekkor rákapcsoltak a helvétek, és 66–1-re(!) nyerték a meccs második felét, és a szerzett 20 VP-vel máris átlag fölé értek.
5. forduló, Skócia–Magyarország 12,03-7,97 (27–20)
Egyenlő erők csatáját hozta talán a mérkőzés, sajnos nem nagyon ütközött ki az elvi fölény.
Mindkét asztalon ez volt a licit – vajon miért? Egy 4 káró talán belefért volna ezzel a szép lappal az indulótól 4 kőr helyett. A 6 kőr terített volt, bár csak kb. a mezőny fele mondta be. Talán Nyugat lapjával egyből valamiféle splintert kellett volna licitálni? Ez ellenjavallt a szingli ásszal. Még ezzel a szinte fölösleges káró felszereléssel is sima lett volna a 6 kőr.
Azonos indító kijátszásra pikk töredékben az egyik felvevő 6, a másik 9 ütést vitt haza – ez volt a legdrágább parti a meccs első felében, a skótok 8 pontot kerestek.
Az ellenfél, úgy tűnt, végre segít.
Az 1 treffre 3 szannal szólt közbe Dél, és ez kontrával négyet bukott, 1100-ért. Bár a 6 pikk teljesíthető, kizárás után nehéz megtalálni, sőt, a német felvevő el is bukta.
A magyar Dél azonban csak 1 káróig merészkedett… Így nem csak megtalálták a pikk felvételt, de be is mondták a szlemet a skótok, így ők kerestek 8 pontot, és kezdtünk rosszul állni.
Szerencsére a következő partiban mindkét asztalon nagyot írtunk.
A skótok pároslicitben kicsit elgaloppírozták magukat, Winkler Gábor pedig érezte, hogy rosszak az elosztások, és megkontrázta a 6 szant, ami 500-at bukott, míg a másik asztalon a gyenge 2-es káró színben nem lehetett négynél többet ütni, +800, és ezzel a 16 IMP-vel legalább szorossá tudtuk tenni az összecsapást, de a kis arányú vereséget nem tudtuk elkerülni.
Persze nagyon sok van még hátra, de úgy tűnik, csikócsapatunknak még szoknia kell ezt a légkört (bár a rutinos játékosok sem mutatnak remek formát, tegyük hozzá), hiszen egyelőre 5 fordulóból megszerzett 30 pontunkkal csak egy csapatot előzünk meg. Reméljük, szerdán megkezdhetjük a felzárkózást, a lengyel, lett, bolgár hármas ellen legalábbis bizakodunk. A lengyelek gyengébb kezdés után már 9.-ek, a lettek a középmezőnyben vannak, míg a bolgárok jó kezdés után hatalmas zakót vettek az örök rivális szomszéd románoktól, így szintén a hátsó régióba csúsztak vissza.
Az eddig vezető hollandok simán kikaptak az amúgy gyengén kezdő Izraeltől, így 73 ponttal csak harmadikak, a nagyon jó formát mutató Dánia vette át a vezetést (78), míg a svédek is jó napot zártak és másodikok (74). A belgák és a franciák követik őket (68), de 11 csapat van 60 felett.
Hajrá, fiúk!