Amikor senkinek nem véreres a torka. Szalka Tamás barátunk remek interjújábana mans-bell (fehér-piros) szkórhelyzet fontosságáról szólt. Én úgy vélem, éppen a mans-mans, all white (ellen Új-Zéland) különleges. Mivel senki nem írhat fel bell gémet, nem kell agresszívnek lennünk, játékunk, pláne pároson itt hajaz leginkább a régi idők hídjaira. Ez az oka annak, hogy a Budaörsi Évindítóról kiválasztott négy parti az I/1, az I/8, a II/11 és a II/14.
I/1
Észak modern 2 pikkje után a licit automatikus. Bár én, ha véletlenül Kelet lennék, mondanék 5 kőrt, és kérdés, hogy szerencsénk volt-e az utolsó előtti rossz döntéssel és 5 pikk kontra lesz a vége, vagy mi visszük el a páratlan balhét szombaton.
Nyitó passz után hasonlóan, 1 kőr–1 pikk–3 kőr–3 pikk–4 treff–4 pikk után sétálgatunk a már megismert folyóban.
I/8
Kelet 2 pikkje ellen jól kell fordulni, mint egy harci lónak. Észak előbb tisztázza a treff lapszámot, később színpreferenciát jelez, reméljük, Dél nem hibázik, kőrt hív, így buktat 3 treff után.
II/11
Meccspontjelszavaink valának: aki nemest talál, proletárnak diktál!
Kalmár Zoltán barátommal furán sikerült: passz–1 pikk–1 szan–2 treff–2 káró(!?)–2 kőr–körpassz. És bár már és még nem láttam át a lapokon, viszonylag könnyen ütöttem csak tízet; közel 70 százalék.
II/14
Ez kevésbé volt jó, 2 kőr–4 pikk után Északon jól gondoltam, hogy az 50 és 100 ég és föld lehet, de mivel liberálkonzervatív partnerem semmilyen értéket nem hozott, lopásit se, 590 lett az eredmény, azaz 7 gonosz százalék lett az átlagból az átlag helyett. A Szalka Julival kiegészülő triónk idei első palacsintája így rosszul sikerült miattam, de remélem, a (nem sertés!) java még hátravan.
Köszönet a szervezőknek a francia eleganciát és amerikai profizmust ötvöző szervezésért. C u soon, lehitraot, ciao, viszlát, dovidenja!