HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2018. október 28.

Bronzérem lett a vége – 11. Small Federations Games

Bár a kis szövetségek bajnokságának záró napja előtt némi esély mutatkozott a győzelemre, végül a lettek nem engedték ki az aranyérmet a kezük közül. A mieink jól kezdték ugyan a napot, először a szintén az élmezőnybe tartozó csehek magabiztos legyőzésével, majd a litvánok elleni BBO-s meccsen aratott sikerrel tartottuk a második helyet, de végül harmadik lett a Homonnay Géza–Lakatos Péter, Szegedi Balázs–Winkler Gábor összeállítású magyar válogatott. (A bronzérmes csapat balról: Lakatos Péter, Szegedi Balázs, Homonnay Géza, Winkler Gábor)

A bosnyákok elleni meccsen sok pontot kellett volna szerezni, hogy maradjon esély a végső győzelemre, ezért csalódást okozott a kvázi döntetlen. Bár az utolsó meccsen a románok megtették nekünk azt a szívességet, hogy megverjék a letteket, mi nem tudtuk legyőzni a monacói csapatot, a 7 IMP-s vereség pedig azt jelentette, hogy végül csak a harmadik helyen zártunk. Itt látszott, hogy duplán számított az előző esti vereség a jól hajrázó horvátok ellen, akik elorozták előlünk az ezüstérmet. (A 11. Small Federations Gamesen harmadik helyen végző magyar válogatott díja)

14. forduló, 2. leosztás
Bár sok izgalmas parti volt szombaton is, egy újabb húzó partit emelek ki, amit megint jól licitáltak a magyarok.

A két lapból jó esélyű a nagyszlem, ezt a 18 asztal közül csak 5 mondott be. Más kérdés, hogy ezúttal a többségnek volt igaza, mivel a 6–1 káró elosztás miatt elbukott a felvétel… Ha már Északnak szingli pikk tízest osztanak, átüthető a pikk bubi a végén (miután két kőrt loptunk magasan az asztalon), amennyiben nem aduval indulnak.

Az öt nagyszlemig jutó Kelet–Nyugat között volt a magyar és a cseh pár is, így kihúztuk a partit.