A legfrissebb versenynapon pont az aznapi győztes, az Andrási–Kardos pár kapta ellenünk az alábbi lapokat.
28. parti
Nyugat a kőr hetessel indult, Kelet a dámát adta, az asztal ütött, a felvevő kétszer aduzott, és elégedetten látta, hogy mindkét ellenjátékos adott. Most már elég, ha bármelyik minor szín 3–3 vagy esik a treff bubi, hazacipeljük a szlemet, sőt tempó is lehet a kipróbáláshoz. Két káró hívás után a harmadikat fel lehet lopni, és ha ez nem működött, a treff 3–3-ban vagy a szingli, dubló treff bubiban is lehet még bízni. A felvevő mégis hosszasan töprengett.
Ha a káró színt kipróbálta már, és a többi szín alapján kiderül, hogy Keleten legalább négy darab treff van, szívesebben adna az ő bubija ellen impasszt, de a satnya 23 pontos asztalra már nincs lemenetele, hogy a magas negyedik treffért lejusson. A harmadik aduzás azonban újabb lehetőséget villantott fel – ebbe Kelet a kőr bubit dobta. Gyors számolás következett – a kőr hetes indulás 3./5., hatos színből a 3., tehát Nyugatnak hat, Keletnek három kőrje volt, vagyis Kelet csak öt major lappal született. A harmadik kőr hívása az előtt tisztázta a helyzetet, hogy az asztali átmeneteket meg kellett volna kurtítani.
A harmadik kőr hívására Keleten beszorultam, az egyik négyes minort fel kellett áldoznom.
Idáig tartott az eredeti cikk, amelyet egy sporttársunk olvasott, majd felhívott, hogy nem kellett volna feladni a partit. A négyes treffet tartjuk, a káróból dobunk egyet, és most a felvevő káró ász, kárót játszik. Az egyetlen esélyünk, ha elengedjük a partner felé, hátha üt a dámával – mivel az elsőbe a bubit dobta, ebben erősen bízhatunk. Na most – magyarázta sporttársunk – barátunk segítségében bízhatunk – újabb kőr hívását az asztal utolsó aduja kénytelen lopni, és nincs adu a káró magasra lopására. Egy pillanatra elbizonytalanodtam. De hát mit fogok én dobni ebbe a kőrbe? A negyedik treffet vagy a már leszinglizett káró királyt? Partnerünk segítsége tehát csak befejezhette a saját színünkbe való belefojtást.