Hétfő este még ünnepeltek, kedden már folytatnia kellett a játékot a világbajnokságon a negyeddöntő győzteseinek. (Az Egyesült Államok 2-es csapata a Bermuda-kupa elődöntőjében próbálkozik azzal, ami az 1-esnek a negyeddöntőben nem sikerült: túljutni Bulgárián)
Bermuda-kupa
Franciaország–Új-Zéland +92
Nos, úgy tűnik, az új-zélandiak kicsit többet ünnepeltek a kelleténél, vagy csak megelégedtek az elődöntő sikerével. Vagy egyszerűen ennyire erős a francia csapat, hogy már a startnál állva hagyta őket, és szinte már le is lehet fújni ezt az elődöntőt – úgy gondolom, és ehhez még jóstehetségemre sem lesz szükség, hogy nem fog végigmenni ez az összecsapás. Aki szeretné tudni, hogyan került Új-Zélandra a norvég származású Tislevoll, az forduljon Kelen Károlyhoz, ő több információval rendelkezik.
Bulgária–USA2 –6
A bolgárok nagyon koncentráltan kezdtek, de az amerikaiak is megérkeztek a második játékrészre, sőt, a félidőben picit vezetnek is. Ez a csata viszont nem fog idő előtt eldőlni, és Gömb legyen a talpán, aki megtippeli a győztest (magam, bár szeretem az amerikaiakat, kicsit a meglepetésnek drukkolok megint, azaz a bolgárok győzelmében bízom). Talán azért is, mert a nemzetiségváltás nem annyira szimpatikus nekem (vajon hány Monaco-szurkoló van például az országukon kívül?), és az amerikaiaknál játszik Jacek Pszczola. Nevét sem leírni, sem kiejteni nem tudják Amerikában, ezért Pepsi néven közismert odaát, a 90-es években még lengyel színekben nyert érmeket (és Eb-t is, ha jól tudom) (nem nyert, második lett 1997-ben, viszont páros világbajnok 1998-ból – a szerk.), majd profinak állt, később pedig állampolgárságot is kapott, így játszhat az amerikaiaknál. Idén először sikerült válogatót is nyernie (ez bizony néha nehezebb az Egyesült Államokban, mint világbajnokságot nyerni), igaz, csak a vigaszágon, ezért övék a kettes szám, és így van most itt.
Velence-kupa
Svédország–Anglia –30
Bealudtak a svédek a kezdésnél, de –60 után felébredtek, és a harmadik menetben végre régi önmaguk voltak megint, felére csökkentve a hátrányt. Itt is nehéz lenne győztest tippelni, sok múlik már a szellemi fáradtságon. Az alapszakasz magabiztossága azt mondatja velem, hogy a svédek jutnak döntőbe.
Kína–Lengyelország +33
Újabb hullámvasútmeccs, 20 ide, 20 oda, majd 30 megint Kínának. Itt is nehéz tippelni, de a negyeddöntők alapján (ahol Kínának nem igazán kellett megizzadnia, a lengyelek viszont szépen küzdöttek) a „magyarok barátait” tippelem a döntőre, már csak Szalay barátom kedvéért is, aki nagy szurkolójuk, szerinte a csapat ifjú sztárjának, Katarzyna Dufrat-nak élmény nézni a játékát.
D'Orsi-kupa
USA2–Svédország +8
Öreg rókák nem vén rókák, nem enged egyik sem, végig szoros a meccs, és bárki nyerhet. Hogy ne mindig a meglepetést tippeljem, itt az általam a kezdetektől favorizált Sontagék fognak nyerni, bár nagy csatában.
India–Olaszország –13
A nagy meglepetést okozó (a hazai franciákat az előző körben kiverő) indiaiak most is jól játszottak, két egységet nyertek a háromból, az viszont akkora zakó volt, hogy az olaszok vezetnek. Úgy gondolom, hogy a hasonlóan nagy csatákhoz inkább szokott európai csapat nyer majd.
Transnational
Már 10 fordulón vagyunk túl, és látszik, hogy nagyon nehéz lesz a magyar érdekeltségű csapatoknak a rájátszásba kerülnie, bár jól küzdenek, és nem állnak rosszul. Gálék 5, Dumbovichék 10 pontra vannak a bejutástól, tehát még minden lehetséges. Úgy tűnik, itt kb. 12-es átlagra lesz szükség, ez talán megoldható. Mindent bele szerdán is!
A formátum amúgy 15 forduló svájci rendszerben, a legjobb 16 pedig ezután egyenes kiesésben jut el a végső győztesig, várhatóan szombaton lesz itt is a döntő.
Itt amúgy szinte végig vezet a BBO egyik atyja, a sokszoros kanadai válogatott Fred Gitelman vezette The Magicdogs. Pár partijuk eredményét látva itt tényleg volt pár mágikus megoldás.
A legfurább teljesült szlem az amerikai–bolgár meccsről:
Már a licit is picit fura volt, ki mondta, hogy fogják a pikket?
Ha csak Kelet–Nyugat lapjait nézzük, bízunk benne, hogy nem bukunk többet kettőnél, de ha nem indulnak pikkel, akkor talán megúszhatjuk egy bukással. Talán nem volt nagy ötlet az összeemelt kőrből elindulni, ez segített a szín teljes felgöngyölítésében, most már csak az kellett, hogy aduval közlekedve le is hívjuk minden külső ütésünket, és amikor pikket hívunk a végén, Dél üssön a szingli magasfigurájával, és kénytelen dob-lopot hívni (és szegénynek végig színre színt kellett tennie, nem tudta eldobni a szingli pikk ászt, ami megoldást kínált volna). Talán mondhatjuk, hogy nem ez volt a legmegérdemeltebb 10 pont, amit az amerikaiak szereztek Bulgária ellen, és így vezetnek 6-tal...