Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Kuttner György - 2012. június 29.

A bridzs barátai – Klubcsapatverseny

Budapest lassan a bridzsklubok városa lesz. Számuk folyamatosan növekszik, a fővárosban és környékén a harminchoz közelít. Egyes játszóhelyeken a szokásos villámpárosok mezőnye gyakran nagyobb a hivatalos versenyekéinél. Így aztán nem lehetett csodálkozni a rendező visszafogottságán az első klubcsapatverseny meghirdetésekor: félt, hogy nem tud helyet adni a nagyszámú jelentkezőnek.
 
De kik is járnak ma bridzsklubba? Tapasztalatom szerint, akiknek fontos a bridzs, a játék, a társaság. Egyik új ismerősöm ismert gyógyszergyár fejlesztéseit intézte nemrég, most bridzseredményein szeretne javítani. Reméli, hogy partnere, aki egyetemi tanár, a jövőben több időt tud a játékra fordítani és így valóra válthatják a közös ambíciót. Egy másik új ismerősömet, aki korábban a legeredményesebb magyar olimpiai úszóválogatottnak is tagja volt, súlyos betegség döntötte le lábáról. Nehezen mozduló ujjai trenírozásához kártyát kért a betegágyhoz. A gyors siker láttán módszere bekerült a rehabilitáció eszköztárába. És bár az úszás még kicsit gondot okoz, ma már lelkes részvevője hosszú bridzsversenyeknek, és ezeken számára az eredmény se mellékes. _fotók: Kristóf István_
 
A klubokat vezető, segítő versenyzőtársaink a helyi igényeknek megfelelően szervezik a verseny- és társasági életet. Tóth Jutka hosszú évek óta irányítja a Bálint-ház bridzsklubját, amelyet tanfolyammal alapozott meg. Évente egyszer az intézmény nagytermét is megkapják. Ilyenkor több mint ötven pár részére rendeznek párosversenyt, az esemény fényét a tagok által biztosított büfé is emeli. Judit most edzőként kíséri csapatait a klubok versenyére és látja el őket fontos taktikai tanácsokkal.
 
Forgács Feri, aki egyike a leghosszabb versenyzői múlttal rendelkező hazai bridzsezőknek, játékosként is segíti klubját a versenyen. Amúgy lelkes tagja a vezetőjéről elnevezett pesthidegkúti Mátyus Dezső klubnak, ahol sokat adnak tanácsaira. Számukra a barátság és a jó hangulat a legfontosabb. Ehhez a legjobb eszköz a bridzs. Így nem is csodálkozom, amikor beavat főtornavezetői tevékenységébe. A közeljövőben rendezi a 4. Agárd Opent. Két faház a „versenyterem”, ezek részben a nevező klubtagok szállásául is szolgálnak.
 
A budapesti klubok csapatversenyének szervezője, Hajlik Gábor nem olyan régen még az országos szövetség teendőit intézte. Most több évtizedes klubvezetői tapasztalattal az Ecsed utcai játszóhelyet vezeti egyesületi keretben. Az utóbbi időben különösen sokat tesz a klubok közötti együttműködés érdekében. Rendszeresen kezdeményez szimultán versenyeket. A már bejáratott év végi versenyen legutóbb 267 pár indult. Az elmúlt hónapban versenyrendezői- és zsűritanfolyamokat tartott az érdeklődő klubvezetőknek. A mostani csapatverseny pedig klubtagok összeismerkedését szolgálta.
 
Az eseményre 15 klub 24 csapata nevezett, az egyre népszerűbb nonstop csapatverseny-
keretben bonyolították le, egy bogrács-stoppal.
A győztes az IF bridzsklub lett, itt a főnök, Hoffmann Tamás egyaránt nagy gondot fordított csapatai összeállítására, felkészítésére és a játékosok egységes megjelenésére. A közszemlére kihelyezett vándorserleget szeretnék jövőre is maguknál tartani. _A győztes csapat az IF bridzsklubból_

További képek a versenyről a Bridzsélet Facebook-oldalán.