HUEN

Kezdőoldal

Nagyiván Gábor - 2019. június 30.

9. Nyílt Európa-bajnokság, Isztambul, 15. nap

Az Európa-bajnokság utolsó napján 3 fordulót, de már csak 48 leosztást játszottak a nyílt páros döntőjében a játékosok. Részletes beszámolóval most sem tudunk szolgálni, mert a leosztásokat valamilyen okból titokban tartják, így csak a futó szkórt frissítgetve tudtuk követni az eseményeket. Ráadásul a szombat reggeli bulletin se jelent meg, ami kicsit szokatlan, nem is szerettük. De bennünket különösen a 21. és 22. helyről rajtoló Dumbovich Miklós–Winkler Gábor és Lakatos Péter–Alon Birman párok szereplése érdekelt, azt reméltük, hogy huszáros hajrával az élmezőnybe kerülnek. Ez sikerült is, Winklerék megnyerve az utolsó fordulót az ötödik helyen zártak! Az Eb honlapja itt érhető el.

Az első szakasz egyiküknek sem sikerült túl jól, mert Dumbovichéknak 49, Lakatoséknak 46 százalék jött csak össze. A forduló érdekessége az volt, hogy a nagy esélyes és addig utcahosszal vezető francia Bessis–Volcker pár csupán 40 százalékot ért el, így nyílt maradt és ezáltal izgalmasan alakult a verseny, mert sűrűsödött az élmezőny.

Az utolsó előtti fordulóban Dumbovich–Winkler erősített és a 16. helyről, 52 százalékkal fordultak a záró szakaszra. Lakatosék a 29. helyről várhatták a folytatást, ők kicsivel átlag alatt álltak. Az élen változás történt, mert az addig végig vezető Bessiséket a Sztamatov–Danajlov bolgár kettős megelőzte, így óriási harc és izgalom volt várható az utolsó 16 leosztás előtt. A Jean-Paul Meyer-kupában Fehér–Vikor továbbra is jól tartotta magát, mert a 10. helyről folytathatták a versenyt, Hodosi–Szabó viszont nem állt jól.

A záró fordulóban csodálatos dolog történt. Az utolsó szakaszt ugyanis Dumbovich–Winkler nyerte! Méghozzá nem is akárhogyan! A bravúros 69,25 százalék az összesített versenyben 54,70 százalékot jelentett és az ötödik helyre volt elég. A 2012-es szenior olimpia megnyerése óta ennél nagyobb sikert a magyar bridzssport nem ért el. Ideje volt! Gratulálunk, kiválóan játszottak a fiúk! A Lakatos Péter–Alon Birman párosnak sem sikerült rosszul a verseny hajrája, ők 54 százalékot értek el, és végeredményben a 28. helyen és átlagon felül zártak, ami szintén szép teljesítmény.

A versenyt a bolgár Jerry Sztamatov–Dijan Danajlov kettős nyerte a mindig élmezőnyben tanyázó francia Philippe Soulet–Herve Vinciguerra páros előtt. Harmadik lett a sokáig vezető, de a végére elfáradó szintén francia Thomas Bessis–Frederic Volcker. A mellékversenyt, a JPM-kupát egy görög vegyespáros nyerte, Nantia Salem és Christodoulos Banikas. Szintén vegyespár lett a második, az amerikai-olasz Claire Alpert–Leonardo Fruscoloni. Harmadik helyen a norvég Tor Eivind Grude–Christian Bakke végzett. Fehér–Vikor a 37. helyen zárt 53 százalékkal, míg Hodosi–Szabó a mezőny második felében fejezte be a versenyt.

Összességében megállapíthatjuk, hogy a 9. Nyílt Európa-bajnokság magyar szempontból sikeres volt, köszönhetően a kiválóan szereplő Dumbovich Miklósnak, Winkler Gábornak és Lakatos Péternek. A jövő tehát nem reménytelen, különösen azért, mert hamarosan a magyar junior lánycsapat és az U16-os fiatalok mutathatják meg, mit tudnak.