HUEN

Kezdőoldal

Nagyiván Gábor - 2019. június 28.

9. Nyílt Európa-bajnokság, Isztambul, 13. nap

A nyílt páros középdöntőjébe 112 pár jutott, itt már csatlakoztak a csapatverseny döntőjében játszó játékosok is. A Dumbovich Miklós–Winkler Gábor és Lakatos Péter–Alon Birman párosoknak szurkolhattunk, az volt a cél, hogy az első 46-ba, ezáltal a péntek-szombati döntőbe kerüljenek. Részletesen – azaz konkrét partikkal – nem tudunk beszámolni a történtekről, mert közvetítés és leosztások híján csak a futó szkórt követhettük, és később is csak az egymás elleni eredményeket lehetett látni, a játszmák diagramjait viszont nem. Az Eb honlapja itt érhető el.

Dumbovichék jól kezdtek, sőt, mondhatnánk úgy is, hogy parádésan, mert 16 leosztás után az erős mezőnyben a 63,18 százalékos eredmény és a 9. hely jól mutatott. Lakatosék sem álltak rosszul, ők 54,77 százalékkal a 28. helyről várhatták a délutáni folytatást. A második fordulót Dumbovich–Winkler 55,85 százalékkal abszolválta, ezzel a 6. helyre jöttek fel, és a záró forduló előtt biztos befutónak tűntek. Lakatos–Birmannak csak 46 százalékosra sikeredett a második etap, így ők a 48. helyre csúsztak le, összetettben azonban még így is átlag felett teljesítettek. A harmadik forduló felénél, azaz 8 leosztás után Dumbovichék már az ötödik helyre kúsztak fel, de Lakatosék is begyújtották a rakétát, mert a 27. helyen fordultak a célegyenesbe. Minden jó, ha jó a vége, Dumbovich–Winkler 55,93 százalékkal a 10., Lakatos–Birman 54,36 százalékkal a 20. helyen fejezte be a középdöntőt és biztosan jutottak tovább. Ezt a szakaszt a rutinos török Kubac–Kandemir páros nyerte a holland Schollaardt–Groenenboom kettős előtt. Harmadik helyen a verseny egyik esélyese, a francia Thomas Bessis–Frederic Volcker páros végzett.

A B-csoportban nagyon kemény harc folyt, mert innen csak az első hat jutott döntőbe. Itt magyar részről a Hegedűs Gál–Szegedi Balázs, Hodosi Péter–Szabó Csaba és Fehér Péter–Vikor Dániel párok által voltunk érdekeltek, de sajnos egyik párosunknak sem sikerült az első hatba jutni. Vikorék szerepeltek a legjobban, ők a 34. helyen fejezték be a versenyt bő 54 százalékkal, de a másik két pár is átlag felett végzett.

Csütörtökön a nőknél eldőlt a küzdelem. A páros Európa-bajnok az olasz Simonetta Paoluzi–Margherita Chavarria kettős lett. Ők óriási fölénnyel, 63,34 százalékkal nyerték a versenyt, ugyanis a mögöttük végző ezüstérmes francia páros, Martine Rossard–Anne-Laure Tartarin 56,80 százalékkal zárt. A lengyelek is sikeresen szerepeltek, mert Katarzyna Dufrat–Justyna Zmuda lett a szoros harmadik. A győztes olasz hölgyek mindhárom fordulóban kiválóan teljesítettek, az első kettőt 69, illetve 65 százalékkal megnyerték, a harmadikban 59,5 százalékkal negyedikek lettek. Gratulálunk!

A szeniorok is befejezték a versenyt. Két norvég pár végzett az élen, bajnok hatalmas előnnyel Swerre Johnssen és Ausmund Stokkeland lett 61 százalékkal. Őket követte a Rune Brenderford Anderssen–Helge Hantveit páros 55,77-tel, míg a bronzéremnek a jól ismert litván Wojtek Olanski–Vytautas Vainikonis kettős örülhetett.

Pénteken kezdődik a kétnapos döntő a nyílt kategóriában, melyen 52 pár indul, közte Dumbovich–Winkler és Lakatos. Bizakodunk.