Barion Pixel
HUEN

Kezdőoldal

Bozzai Bence, Honyek András - 2017. július 11.

2. nap – Somorja, ifi Eb

Az első versenynap nem sikerült túl jól, de a csapatok nagyon motiváltan várták a hétfőt. Mindenki meg akarta mutatni, hogy tud ő jól is játszani.

Az U26-os csapat kicsit kikapott a törököktől. Az U21-es csapat az erős angol csapat ellen kezdett, és nem szereztünk sok VP-t sajna. Ezzel szemben a lányoknak meglett az első nagy győzelmük Latvánia (Hanna így hívja a letteket, mivel angolul Latvia) ellen.

A nap második fordulójában meglett az U21-es csapatunk első győzelme! Az íreket verték 12 IMP-vel. Sajnos ebben a fordulóban a szlovákok ellen csak 2,5 VP-t szereztek a „nagyok”. A lányok kevés ellenállást tanúsítottak a lengyelek ellen, 1,7VP-t gyűjtöttek.

Az észtek picit jobbnak bizonyultak az U26-os csapatunknál, nagyon furcsa rendszerük eredményesnek bizonyult (minden 1-es indulásuk kényszerítő 12+ FP, a 2-es licitek pedig 9–12).

A lányok Franciaország ellen rosszul kezdtek, az első partiban Hanna–Brigi 2 kőr kontrában találta magát, az adu 5–0 volt és 500-ért buktak, –11IMP. A kedvezőtlen kezdés ellenére sikerült megfordítani az eredményt és a vége 12,7 VP nekünk.

Az U21-esek következő három meccse nem sikerült, előbb a lengyelek ellen kaptak ki 19 IMP-vel, utána a bolgárok ellen jött egy nagyobb zakó. A nap végére maradtak a mindig erős izraeliek, és most is megmutatták, miért tartoznak az erős bridzsnemzetek közé.

A másik két csapat utolsó meccse jól sikerült. Az U26 a román válogatottat verte 28 IMP-vel, a lányok pedig a németek ellen szerepeltek jól, +19 IMP.

A második nap végén az U21 csapat a sereghajtó, innen csak felfelé vezethet az útjuk. A lányok 7. helyen állnak, 5 VP-re az átlagtól. A legjobban az idősebbek szerepeltek eddig, nyolc meccs után majdnem 83VP.

Az egész társaság hangulata továbbra is kellemes. A mai esténket Zsófi szülinapja dobta fel, egy kis sütivel ünnepeltük vacsora után.

A nap partija
Girls, 8. forduló, Magyarország–Németország

A parti a legtöbb asztalon a licitben dőlt el. Brigi Északon úgy döntött, hogy a lapja ér indulóerőt ezért lejött egy pikkel. A 2 treff közbeszólásra Délen Marcsinak sokat nőtt a lapereje, és jött is 2 kőrrel. Az ellenfél küzdött 3 treffel, és most Brigi látva, hogy az a kevés pontja mind értékes és káró rövidsége is érték, gémet mondott. A felvétel kulcsa a káró eltalálása, de ezt a feladványt Marcsinak nem kellett megoldania, mert elrobogott az ász. A másik asztalt hagyták 3 treffet játszani, ami simán teljesül, 13 IMP a jólányoknak.

Bekő Mária (Girls)
– Mint a legidősebb Bekő lány mit gondolsz arról, hogy két testvéred is bridzsezik és válogatott?
– Örülök neki, hogy ők is szeretik azt a játékot, amit én imádok. Nem gondolom, hogy az én utamat kell feltétlen követniük, hanem remélem, a saját motivációjuk miatt akarnak fejlődni. Ha viszont csalódás éri őket, akkor hozzám bármikor jöhetnek vigaszért. (A lánycsapat Amszterdamban, Bekő Marcsi a bal szélen)

– Hogyan dolgozod fel a rossz eredményt?
– Általában rossz kedvű leszek egy hiba után. Ha meccs közben van, akkor segít, ha tudok kicsit merengeni ezen. Ha én leszek a felvevő a következő partiban, akkor előfordul, hogy még nem tudok százszázalékos teljesítményt nyújtani. Ebben bizonyára kéne még fejlődnöm. Sajnos, ha rossz kedvem van, akkor a csapattársakra is könnyebben rá tudok mordulni.

– Miben kéne fejlődnöd?
– Minden partira meg kéne hagynom az időt a gondolkodásra, néha ez elmarad. A rossz eredményeket el kéne tudnom engedni. Általában én vagyok az, aki jó hangulatot teremt, de ha nem megy nekem a játék, akkor ezt nem tudom megtenni, úgy érzem, ilyenkor nem látom el a szerepemet.

– Milyen tervekkel érkeztél az Eb-re?
–  A tervem a vb-re való kvalifikáció. Amikor elmegyek innen, akkor azt szeretném érezni, hogy meg vagyok elégedve a játékommal.

– Mit vársz el a többiektől?
– Hogy ugyanezt tegyék ők is.

– Mit tudna a csapat tenni, hogy jobb eredményt érjen el a következő években?
– Közös csapatépítés jót tenne nekünk, ahol meg tudnánk, hogy kit mi lelkesít vagy épp bosszant. Páronként volt felkészülés, de csapat szinten közösen idén nem.

– Mit fogsz tenni a következő évben az egyéni fejlődésedért?
– Részt veszek az össze edzésen. A rendszert teljes egészében tudni fogom, álmomból felkeltve is. Könyveket fogok olvasni szabadidőmben. Az összes bajnokságban játszani fogok, és a vidéki versenyeken, amire jut időm. Plusz, ha lesz külföldi felkészülő verseny, arra mindig vevő vagyok.

Szűcs Leó (U21)
– Hogy kezdtél el játszani?
– Öt éve a szüleim beírattak a Bridzsakadémiára egy tanfolyamra, mert azt gondolták, hogy a sakk után – amit akkorra hagytam abba –, majd be fogja tölteni az űrt szellemi szinten, és hogy ez a játék bizonyára tetszeni fog. Nem tévedtek!

– Mik a terveid a továbbiakban a briddzsel?
– Szeretném az ifiéveket aktívan játszani, válogatott maradni, és majd ha kiöregedek, akkor is játszani fél-aktívan, persze ki tudja, hová visz az élet.

– Ez alatt azt érted, hogy külföldön tervezed a továbbtanulást?
– Igen, azon belül is Anglia az első számú cél. Továbbtanulást illetően jelenleg két ötletem van: emberi etológia vagy a kognitív tudományok területe.

– Kicsit vissza a bridzshez: miért ajánlanád másoknak?
– Ez rendkívül szórakoztató játék, jó közösséggel – azok számára, akik végül is sportként fogják fel, és azok számára is, akik simán hobbiszinten szeretnék élvezni a játékot. (Leó egyébiránt aktívan kézilabdázik – Bence)

– Mi változott a múltkori Eb óta, s mit tervezel a következőre?
– Két év alatt, Tromsőhöz képest sokkal tudatosabb lett a játékom, és két év múlva már szeretnék egy bizonyos fokú magabiztosságot, következetes licittudást elérni.