A magyar lánycsapat Bekő Mária, Bekő Zsófia, Bunth Ágnes, Érsek Laura, Fischer Andrea összeállításban tavaly Wroclawban kijutott az idei, isztambuli világbajnokságra – ilyen még sosem történt. Párosversenyt szervezünk az utazás támogatására, szombaton indul a licit a lányokra! De pontosan kikre is? Most induló sorozatunkból kiderül.
A nyári junior-világbajnokságon induló – és itthon élő – lányokra egyenként lehet licitálni egy-egy héten át a következő időpontokban:
Bekő Zsófia: március 29.–április 4.
Fischer Andrea: április 5–11.
Bekő Mária: április 12–18.
Fischer Brigitta: április 19–25.
A licitálás menete: minden lányra a portréja alatt, hozzászólásban lehet licitálni, tehát Bekő Zsófira ennél a cikknél. Az induló összeg 1000 Ft, a legkisebb licitlépcső 500 Ft. A játék jogát az a licitáló nyeri el, aki a licitzáró pénteken 18.00 óráig a legmagasabb ajánlatot teszi.
De milyen út vezet_ett_ Isztambulba?
Az eddigi ötből csak az utolsó két Eb-n kvalifikálhattak lánycsapatok is a vb-re, de a magyarok eddig még nem jutottak ki. A wroclawi Eb-n lánycsapatunk végig kiélezett küzdelmet vívott a norvégokkal a még kvalifikációt érő ötödik helyért – és a végén sikerült megszerezni!
A mezőnyből négy csapat _francia, olasz, lengyel, holland_ kiemelkedett, őket nehezen lehetett volna megelőzni. Az ellenük játszott meccseken látszott, hogy játéktudásban is előttünk vannak _nem nagyon sokkal, ám még előttünk_, fejben és koncentrációban kicsit, magabiztosságban, „table presence-ben” és rutinban pedig rettentően. Hogy miért? A Bekő lányok összesen nem játszottak eddig annyi partit bridzsversenyen, mint az Eb-n... Szemtelenül fiatalok, és szemtelenül jó játékosok lesznek. Érsek Laura és Bunth Ági is fiatal még ebben a játékban. Fischer Andi volt az egyetlen rutinos tagunk Wroclawban, ő „a Bekő lányok anyja” is volt közben.
A csapatnak a vb-re meg kellett változnia, hiszen Bunth Ágnes, bár nem néz ki annyinak, kiöregedett. Ám szerencsére Fischer Brigitta, aki az Eb-n a juniorcsapatban játszott, a vb-n a lánycsapatot fogja erősíteni.
Mivel a lányok jelenleg a szélrózsa minden irányában tartózkodnak _Laura Ghánában, a Bekő lányok Kimlén_, ezért marad a rendszeres BBO-s edzés egymással, és Kuttner György csapatversenyein _amit ezúton is köszönünk neki!_. Továbbá rendszeres feladványokkal szórakoztatom _vagy néha untatom_ őket.
Magyar Ádám
Bekő Zsófia: „Sokáig fennmaradhattam, ha bridzseztünk”
Bekő Zsófi a csapat legfiatalabb tagja _de csak addig, amíg a húgai be nem kerülnek_. Kora ellenére nagyon nyugodt és kiegyensúlyozott játékos. _MÁ_
– Mit csinálsz olyankor, amikor nem bridzselsz? Mi leszel, ha nagy leszel?
– Röplabdázok, táncolok, vagy a barátaimmal vagyok. Ha nagy leszek, valamilyen orvos leszek. Talán fogorvos, vagy az is lehet, hogy pszichológus. De végül is még bármi lehetséges.
– Mikor találkoztál először a briddzsel? A családodban van olyan, aki bridzsel? Mi volt, ami megfogott benne? És mikor/miért döntöttél úgy, hogy ezt a sportot szeretnéd űzni, ez téged érdekel?
– Még egész kicsi koromban találkoztam először a briddzsel, apukám tanár, és megtanította játszani néhány diákját, és ők jártak hozzánk időnként bridzselni. Már kezdetektől fogva érdekelt. Eleinte csak a lapokat raktam össze, később a pontokat is összeszámoltam. Nagyjából kilencéves lehettem, amikor apukám elmagyarázta, hogy miről is szól a játék. Nagyon tetszett, és az is izgalmas volt benne, hogy sokáig fennmaradhattam, ha kártyáztunk. Aztán később elkezdett tényleg érdekelni a bridzs.
– Milyen volt életed első komoly versenye?
– Az első komoly versenyem a 3. Kibic Budapest Bridge Open volt. A partneremmel közepes eredmény értünk el, nagyon jól éreztem magamat, és rengeteg érdekes embert ismertem meg.
– Ki az, akivel nagyon szeretnél _legalább_ egyszer játszani?
– Szeretnék egy olyan játékossal játszani egy komoly versenyen, aki miattam kezdett el bridzselni.
– Szerinted ki_k_ a jó pasi_k_ a bridzsvilágban?
– Mindenki, aki még nem múlt el 25, aki meg már elmúlt, az biztos jó pasi volt pár évvel, évtizeddel ezelőtt.
– Van-e kedvenc partid?
– Nincs kedvencem. Mindig találkozok érdekes partikkal játék közben, vagy olvasok róluk, de kimondottan kedvencem nincsen.
– 3 szan vagy 4 major?
– Érdekes kérdés. Ha épp jó kedvem van, akkor mindegy, de ha ideges vagy fáradt vagyok, akkor inkább 3 szan.
Bunth Ágnes