A Földgolyón élő körülbelül negyvenmillió bridzsjátékos figyelme osztatlan érdeklődéssel fordul Budapest felé. Ugyanis Magyarország rendezi a holnap kezdődő első hivatalos bridzsvilágbajnokságot. A verseny a Nemzetközi Bridzsliga és Culbertson amerikai bridzscsászár hathatós együttműködése következtében jött létre. A magyar bridzssport reprezentánsai mint az európai bajnokság állandó favoritjai tavaly a stockholmi kongresszuson nyertek mandátumot a verseny megrendezésére. Lapunk a verseny minden napján beszámolóval jelentkezik.
A kongresszusi határozat óta óriási szervezet dolgozik a verseny zavartalan lebonyolításán. A hatalmas méretű eseményt a már pálma- és zászlóerdőbe borított Vigadóban rendezik, itt e célra felállított tribünökön hatszáz ülőhellyel biztosítják, hogy a nézők közvetlen közelről szemlélhessék a bridzs nagy hírű mestereinek idegfeszítő küzdelmeit.
A 19 részvevő nemzet természetesen legjobb mesterjátékosait küldi a tűzvonalba. Az egyiptomiak és a dánok már napokkal ezelőtt megérkeztek, az észtek kapitánya pedig már több mint másfél hete járja a pesti bridzsklubokat. Itt van már az amerikai Burns-team is, a Minneapolis-együttes. Vezetőjük úgy nyilatkozott, hogy leginkább az osztrákoktól, hollandoktól és az amerikaiaktól tart… Azaz Culbertson csapatától, amelynek érkezése ma estére várható. Mi azonban szívesen emlékszünk vissza a császár legutóbbi budapesti nyilatkozatára: „A legőszintébben mondhatom, a magyar csapat rendkívüli játékerőt képvisel. Szerintem az amerikai bridzsegyeduralmat csak a magyarok veszélyeztetik komolyan. Amerikában közismert, hogy a magyar szellemsport milyen magas fokon áll. Ez megfelelően kifejezésre jut mind a sakkban, mind a bridzsjátékban”. _Így látta a magyar karikaturista Ely Culbertsont..._
A bridzscsapatokat egyébként tizenöt külföldi újságíró is elkíséri, hogy beszámoljanak arról a nyolcnapos ádáz küzdelemről, amelynek harci eszköze a kártya, és leggyilkosabb fegyvernemei a kényszerdobás és a beszorítás. _...és feleségét, Josephine-t_
Ami a lebonyolítást illeti, a férfiverseny rendszere eltér az eddigi európai bajnokságokon alkalmazottól. A legerősebb csapatokat _Magyarország, Ausztria, Amerika/New York, Amerika/Minneapolis_ kiemelték. A többi 14 ország csapatát hozzájuk sorsolták. Válogatottunk _Cohen, Alpár, Décsi, Ferenczy, Keleti, Klór, Szerviczky_ a holland, észt, svájci és olasz csapatokkal került egy csoportba. A 24 leosztásos körmérkőzést követően a csoportok első két helyezettje jut a knock out-fázisba. Magyarország holnap rögtön egyik legveszélyesebb riválisával, a holland csapattal kerül össze. Az esti fordulóban pedig az olaszokkal áll ki. Az olasz teamtől bizony nem nagyon félnek a mesterjátékosok. Itália csapatában többek között Raoul Morpurgo, a híres olasz teniszjátékos bátyja is játszik.
Az open versennyel párhuzamosan nyolc hölgycsapat körmérkőzést játszik a hölgyvilágbajnoki címért. A szám titkos favoritja Magyarország _Beregi, Fabinyiné, Gundelfingenné, Cohenné, Robicsekné, Ujjné_. Ezen túlmenően a szövetségek nagyszámú játékost neveztek az open páros és vegyespáros világbajnokságokra is. Itt összesen 180 pár indulására számítanak; olyan mezőnyre, amely valóban rekordot jelent a nemzetközi bridzsversenyek – igaz, eddig rövid – történetében. _Keleti a díjakat mutatja az egyik egyiptomi hölgyversenyzőnek_
Az eseményt holnap ismerkedési löncs előzi meg, amelyen Szendy polgármester üdvözli a külföldi vendégeket. Majd 4 órakor a fővédnök, József Ferenc királyi herceg nevében Dormándy Géza nyugalmazott tábornok, a szövetség elnöke nyitja meg a versenyt.
Lapunk a versenyekről, a kilátásokról és az egyes mesterjátszmákról már a játéknap végén részletes tudósítást közöl. A tudósításokat Ferenczy György, a magyar válogatott tagja írja, aki maga is részt vesz a küzdelmekben, így nemcsak a szakértő tájékozottságával, hanem a közvetlenül átélt élmény erejével fogja tájékoztatni a nagy küzdelem eseményeiről olvasóinkat.
Olvasta már?
Neurath német külügyminiszter ma érkezik Budapestre
Thomas Mann leánya mint karmesternő Budapesten fog először dirigálni
Elfogták a szélhámos ál-Galiczin herceget