HUEN

Kezdőoldal

Gulyás Dániel - 2012. április 2.

Mit lát a gömb? – Magyar Kupa 8. játékhét

Utoljára fényesíti gömbjét a mester és az ifjú tanonc a mostani kupasorozatban. Jó szokásukhoz hűen értékelik a legfrissebb történéseket, és persze megjósolják az utolsó játéknap ereményeit az összes kupában.

Magyar Kupa
Kicsit megint visszatekintünk a múlt heti tippekre, és próbáljuk eltalálni, mi lesz ezen a héten a végeredmény. Köszönöm lelkes olvasóimnak a türelmet, ha csapatuk eredményét nem találtam el _és a gratulációkat is, ha igen..._.

Lowel–FÉSZEK
„Újabb nagy csata várható, azonban a Nestlingek behúzzák a kötelezőt.” Hát, itt egyelőre a Lowelnek áll a zászló, de majd jön és fordít: Harangozó László!

Royston–Interface
„A Vakrandi kiesése után nyílt lett ez az ág, ezen a meccsen szinte bármi történhet. Tippünk: szoros Köves győzelem.” A Kövesség stimmel, a szorosság nem – valószínűleg innen sima már a Royston útja.

Dumbovich–P. Dáma
„A szentek és maguk felé hajló kéz itt sem maradhat el: nyerjük a kötelezőt! Bár a két félidőre csak egy nap eltéréssel kerül sor _a második héten_, agömb így is megmutatja.” Az első félidőre csak hétfőn lesz, de kitartunk a gömbözés eredménye mellett.

Elastron–GAMAX
„A legnagyobb rangadó a nyolc között, bizonyára nem fog hamar lefutni a meccs, de a végére a gömb viszonylag nyugodt GAMAX-győzelmet mutat.” Itt sem mondhatnánk, hogy tévedtünk, azonban egyelőre a talán kevésbé esélyes gumisok vezetnek. Mindenképp figyelemre méltó lesz a második félidő!

Az alsó ágon 3 VP-nél többet nem tévedtem, elég pontos gömbözés volt – egyedül a 16–14-es eredményű Wellner–Madarász meccsen nem találtam el a győztest _az eredmény stimmelt_.

9-12. helyért:
Lutri–Kisautó 23–7
Megrázzák magukat a szerencsejátékosok, bár idén elpártolt tőlük a szerencse.

Madarász–Tömör 10–20
A sűrűek nem engednek a Madarász tollából.

13-16. helyért:
BBE-Andrási–Voodoo 13–17
Utoljára még meglepetéssel szolgálnak az átkosok.

Wellner–Töfi 11–19
Ezt a győzelmet beTöffentik.

Budapest Kupa
Egyre pontosodik a tippelés! Az elődöntőben például egy telitalálat, és egy 2VP-s eltérésű találat volt. A végére belejövünk…

Döntő:
Vakrandi–PT-Líra 20–10
Bár küzdelmes lesz, végül nem fenyegeti semmi komolyan az újabb kupa megnyerését. Igaz, a tavalyi eggyel nagyobb volt… Sebaj, szívesen cserélünk _tavaly miénk volt a Budapest Kupa_. Braille-írást is nyomtatnak vajon?

3. helyért:
Izobau–Hodosi 17–13
Elzárt építőék nem hódolnak be.

5. helyért:
Balásy–Csillagvirág 14–16
Az első osztályú csillagok megmutatják, kell velük ősszel is számolni.

7. helyért:
Mákosnudli–Relé 13–17
A nudli nem Sacher-torta, ugye, Sanyi?

9. helyért:
Old Boys–Dienes 12–18
Meglepetésre az öregek megverték az apostoliakat, ezért játszhatnak Dienessel.

11. helyért:
Pál–SZTAKI 19–11
Szerkesztő úr, nyerjenek már végre!

13. helyért:
Szigethy–Kotányi 4–25
A szigeten még nincs buli, nemcsak egy csipetnyivel jobbak ezúttal.

15. helyért:
Kaskad–Artemix 12–18
Végül a mesterséges keverék kerüli el az utolsó helyet.

azt a méltán szomorú csapatot,
melynek felvevője a fontos gémben hibázott.
Úgyhogy tessenek készülni gyémántosok:
hisz lesznek Vienna coup-ok és egyéb beszorítások!

Ormay–Hazai 22–8
Eddig is nagy esélyes volt a hazai csapat – illetve másképp fogalmazva: eddig is nagy esélyes volt az a csapat, amelyik most nem a vendég, simán bejutnak az elődöntőbe.

Csipka–Szereday 19–11
A vendégek az izgalomtól nem tudnak előző este aludni, az ellenfelük viszont már rutinos nyolcaddöntőző, így nem lesz csip_k_ás a szemük....

Kova–Hegedűs 13–17
Egy igazi zenekar az utolsó nótára mindent belead, s ez bizony elegendőnek bizonyul a győzelemhez.

ELTE–Lufthansa 16–14
Szerencse, ugyanis épp tavaszi szünet van már: kipihentebben érkeznek a diákok, aki aztán a jól megérdemelt szünetüket tovább folytathatják: immár nyugalomban.