Gulyás Dániel - 2013. március 25.

Gömbölyödik már! – Magyar Kupa 6. játékhét

A múlt héten pár nagy meglepetés akadt, mindenképp élre kívánkozik a FÉSZEK váratlan kiesése, és persze a Tömöré is _bár meglepetésnek nem mondanám, de messzebbre terveztek jutni eredetileg, biztos vagyok benne_. A SZTAKI is váratlanul simán verte a Relét, míg a gömb által favorizált Pál simán kikapott az Izobautól _ide vágó vicces rejtvény: karantén=női név. Mi az?_. Vesztesnek éreztük az Artemixet, de simán verte a Dienest, míg a Bubik becstelen véget értek a Balásy keze által hatalmas küzdelemben _–2IMP_.

Kedd
Ezúttal a második kör meccseit nézzük meg figyelembe véve, hogy ez még csak az első félidő, hiszen két héten át tartó csata adja majd meg a legjobb nyolcat. A Magyar Kupában félidei eredményeket tippelünk, VP-re fordítva, asztalról asztalra.

Magyar Kupa
1. GAMAX–PT 21–9
A nyomdászok egy darabig tartják magukat, 16 után döntetlen lesz, 32 után már kezd elhúzni a bajnok. Vajon sikerül a jövő héten megint szorossá tenni?

2. Galim–SZTAKI 23–7
Már az első félidőben jelentős előnyre tesz szert a Kemény-csapat, várhatóan jövő hétre nem sok kérdés marad.

3. Interface–Ormay 20–10
Az Illesztők jobban figyelnek majd, mint a FÉSZEK, így vezetni fognak. Sikerül-e az Ormay újabb meglepetése? Jövő héten visszatérünk rá.

4. Elastron–Voodoo 17–13
A fiatalok ezúttal is oroszlánkörmökkel _és némi mázlival_ szorossá teszik a meccset.

5. Dumbovich–Royston 19–11
Megint első osztályú rangadó. Legutóbb a Kövek ütöttek el bennünket a legjobb hattól a csb-n, így fűt bennünket a bizonyítási vágy. Igaz, az ellenfélnél újra hasít Fischer Brigi, az Amszterdami Istennő, ahogy mostanában hívják felénk. Szoros csata lesz, de _egyelőre_ felénk hajlik majd a kupa szára.

6. BBE-Andrási–Izobau 12–18
Múlt héten majdnem kiesett a biztos továbbjutónak vélt Andrási Miki vezette csapat, de Gyuri bá végül bevezényelte őket a 16-ba. Ezúttal nehezebb ellenfél ellen nem is sikerül előnyt csiholni, de hátra még a jövő heti második forduló…

7. Lowel–Artemix 15–15
A múlt héten magabiztos Lowel a jól pörgő Artemix ellen, ez szoros csatát ígér. Molnár Laci jól irányítja ifjú partnerét, ami most csak az ikszre elég, azonban a véres küzdelemben még nem látszik, ki húzza majd a rövidebbet.

8. Vakrandi–Balásy 20–10
A pazar győzelemmel bejutó Balásyak ezúttal nem bírnak az erősebb ellenféllel. Bár a Vakrandi is megküzdött az utolsó pillanatban bejutó Szigethyvel a múlt héten, most újult erővel előnyre tesz szert.

Budapest Kupa
A csalódottak kupája? Mindenesetre itt is igen veretes csapatok küzdenek meg a végső sikerért. Lássuk a sorsolást!

1. Durostone–VBKM 14–16
A csoportküzdelemben remeklő csapatok csatája, bár a főtáblán _kétségtelenül esélyesebbek ellen_ simán vesztettek. Ezúttal megint nagy csata várható, és picit váratlanul a VBKM _VörösBorosKólaMartini?_ nyer.

2. Hodosi–Relé 19–11
Újabb szomorúak csatája, mindketten többre számítottak talán a főtáblán. Ezúttal Hódék nyernek simán.

3. Mákosnudli–FÉSZEK 10–20
A csoportban jól kezdő fiatalok nem tudták megszorítani az Interface-t, míg a nestlingek meglepő vereséget szenvedtek. Ezúttal bejön a papírforma, és nyer az első osztályú csapat.

4. Tömör–424-es 25–4
Kicsit későn, de megtalálják góllövő cipőjüket sűrűék, és magabiztosan verik a mozdonyt _hajót?_.

5. Delfinke–Leó 12–18
A kis vízi lény nem bírja a sorozatterhelést, és kikap Nyárádiéktól.

6. Kapitány–Pál 10–20
Pálék lesznek ezúttal a Kapitányok, hajrá, főszerkesztő úr!

7. Líra–Dienes 8–22
Dömös magához tér a sokkból, és Nyulat szomorít.

8. Szigethy–Becstelen Bubik 14–16
Mindkét csapat újra nagy csatára és erős ellenfélre talál, ezúttal a Bubik lesznek a királyok.

A jövő héten már a meccsek végeredményét próbáljuk eltalálni, amihez segítséget nyújt majd az első félidő a Magyar Kupában.

Hétfő
Folytatódnak a küzdelmek a Káró-kupában is. Most is a top 4 meccset próbálom kidörzsölgetni gömböcskémből.

Egy meccs az 5. kalapból: ezen kalap első két helyezettje csap össze. Tavaszi szünet lévén az egyetemisták elmennek kirándulni, tehát ezen a meccsen lélekben már távol járnak, s kikapnak. Madarász–ELTE 22–8.

Egy meccs a 7. kalapból: itt is azonos kalaposok küzdelme látható, a hazai csapat rutinosan el fog bujdosni az ellenfél által bevetni próbált fegyverek lövedékei elől, így ha kicsit is, de nyerni fognak. Budai Motor–Ellenfél 17–13.

Egy meccs Washingtonból: ha jól sejtem, akkor az otthon játszó csapatnak a neve alapján valami kötődése van a tengerentúllal. Ezzel jól is jár, ugyanis a vendégek a hosszú repülőút alatt elfáradnak, s ez elég nagy hatással lesz a játékukra. Fort Tryon Park–Kova 20–10.

A V-sek meccse: avagy Vashegyiék a Vöcskök ellen. A madarak – jó hallásuk lévén – ki fogják hallani az ellenfél licitjeiből a fontos információkat, és ezeket felhasználva nyernek, egészen simán. Vasdob–Vöcsök 4–25.

Jövő hét után már szétválik a mezőny: a következőkben megpróbálom megjósolni, hogy kik fognak a Káróba és kik a Treffbe kerülni!