Kezdőoldal

Hegedűs Gál
2019. június 11.

A számok nem hazudnak – IMP-statisztikák

Az MP-bajnoksághoz hasonlóan az IMP-bajnokság I/A osztály eredményeit is kivesézzük a LoveBridge biztosította statisztikai mutatók alapján. Ezúttal egy cikkbe sűrítjük a legfontosabb adatokat.
Nagyiván Gábor
2019. június 5.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 8. forduló

A bajnokság záró fordulója csak a kiesés szempontjából volt izgalmas, mert az élmezőnyben igazolódott az előzetes várakozás, a sorrend az előző etaphoz képest nem változott. A bajnoki címet esélyeshez méltón, nagy fölénnyel, több mint 150 IMP előnnyel a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor páros nyerte. Az ezüstérmet megbízható játékkal a Szilágyi László–Talyigás Péter, a bronzérmet a Tubak Dániel–Gellér János kettős szerezte meg. Ezúton is gratulálunk!
Kovács Gergely
2019. május 24.

Erre vagy arra? – IMP-bajnokság I/A 6. forduló

Jan racionális, körültekintő embernek tartotta magát, örült ennek és mindent meg is tett azért, hogy a környezete is annak gondolja, igaz, számára ismeretlen okból egy ideje titokban Elvist szokott hallgatni, noha világéletében metál- és punkrajongó volt, és nem nyugtatta azzal magát, hogy a Rock and Roll az nem egy tánc, mert ezt ugyan abszolút osztotta, de a Love Me Tender mégis más világ, mint a Dead Kennedys vagy a Megadeth, hazudni meg nem szokott magának, szóval ebbe inkább nem ment bele, hanem vállat vont és elfogadta, hogy ez valamiért most így van. Most nem Elvist tett be, de mindegy is volt, mi szól, nem tudott rá figyelni. Azon gondolkodott, hogy a bánatba nézhette el a napot.
2019. május 23.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 6. forduló

A 6. fordulóban az élmezőny átlag körül írt, a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor és Szilágyi László–Talyigás Péter párok maradtak az első és második helyen, harmadiknak a Marjai Péter–Szabó Csaba páros kúszott fel. A futamot nagy fölénnyel, 60,13 IMP-t szerezve sokszoros női válogatott párosunk, Topolyi Magdolna–Welker Jácint nyerte a Kaderják Levente–Molnár László, Argay Gyula–Siba Gergely kettősök előtt.
2019. május 15.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 5. forduló

Akárcsak az előzőt, az 5. fordulót is a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor páros nyerte, így az összetettben meggyőző fölénnyel, 90 ponttal vezetnek. A Fischer Brigitta–Lakatos Péter–Nikolits Tamás hármas ismét másodikként ért a célba, a harmadik helyet a Hegedüs Orsolya–Zalai Ágnes páros szerezte meg. A bajnoki dobogón ugyanaz maradt a sorrend, továbbra is Szilágyi László–Talyigás Péter a második, megelőzve Gellér Jánost és Tubak Dánielt.
2019. május 9.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 4. forduló

Egy hét szünet után folytatódott a bajnokság. A 4. fordulót a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor páros pályarekorddal nyerte, és 79,41 IMP-t szerezve bő 60 ponttal vezetik a mezőnyt. A Fischer Brigitta–Lakatos Péter kettős 43,34 IMP-t ért el másodikként, de a Szilágyi László–Talyigás Péter duó is jól teljesített, mert ők lettek a harmadikok a futamban, és ezzel az összetettben a második helyre kúsztak fel. Az eddig vezető Gellér János–Tubak Dániel párosnak nem sikerült jól a forduló, így kissé visszacsúsztak, de még így is 21 pont előnnyel őrzik a harmadik helyet. Ahogyan az előző fordulóban történt, ezúttal is regénybe illő volt a 22. játszma, mert ez a parti tartogatta a legtöbb csapdát.
2019. április 26.

Dentist Coup, avagy a 22-es csapdái

Az I/A IMP-bajnokság 3. fordulójában kibiceltem éppen, amikor az alábbi asztalon a 22. leosztásban érdekesen alakultak az események.
Kalmár Zoltán
2019. április 24.

Meglepetés az OMP-döntőben

Az OMP-szuperdöntő eredményének kihirdetésekor Szetei Zsolt humoros szavakkal jelentette be a győztes párt: „A papírformának megfelelően az 1. helyen a Kalmár Zoltán–Nieland Dániel páros végzett”. És tényleg, ennél nagyobb meglepetés nem nagyon történt az OPB versenyek történetében.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 3. forduló

A 3. fordulót a Kovács Balázs–Scharnitzky Péter páros nyerte 51,14 IMP-t szerezve, ezzel feljöttek a negyedik helyre. Második helyen a Gellér János–Tubak Dániel pár végzett, ők 48,13 IMP-t zsebeltek be, és ezzel a teljesítménnyel az összetettben élre ugrottak, megelőzték a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor kettőst, akiknek a játéknap csak átlagosra sikeredett. A dobogó harmadik fokára a Szilágyi László–Talyigás Péter duó kapaszkodott fel, a futamban is ők lettek a harmadikok 38,26 IMP-t gyűjtve.
2019. április 17.

A hét játszmája – IMP-bajnokság I/A 2. forduló

A 2. forduló egyik érdekessége az volt, hogy az első három helyen nem történt változás, maradt a Dumbovich Miklós–Winkler Gábor, Gellér János–Tubak Dániel, Hegedüs Orsolya–Zalai Ágnes–Szetei Zsolt sorrend. Winkler Gábor ezúttal nem játszott, őt Dumbovich olimpiai bajnok partnere, Kovács Mihály helyettesítette. És nem is akárhogyan, mert +45 IMP-t szerezve bő 21 pont előnnyel várhatják a következő hetet.