HUEN

Kezdőoldal

Kovács Gergely - 2016. július 18.

Magyar döntősök a páros ifi Eb-n

Öt kategóriában mérették meg magukat Európa legjobb utánpótláskorú bridzsezői a lettországi Liepajában rendezett 13. Ifjúsági Bridzs Páros Európa-bajnokságon.

A kétnapos nyitó vegyespároson az Érsek Laura–Homonnay Bálint 51,26 százalékkal a 24. helyen végzett, itt skót siker született. A többi versenyszám háromnapos volt. Az U26-osok között Lauráék a 28. helyen zártak a kétnapos selejtezőben, így csak kicsivel csúsztak le a 26-os döntőről, a 17. helyen jutott viszont tovább a Konkoly Csaba–Szirmay-Kalos Barnabás pár. A döntőben sokáig nagyon jól állt a magyar pár, de a végén visszacsúszott és a 19. helyen zárt (47,62 százalék), nagy fölénnyel győzött a svéd Simon Hult–Adam Stokka pár (63,25).

A női versenyben, az U21-esek és az U16-osok között nem indult magyar egység.

Laurának, Csabának és Barnabásnak nem ez volt az év fő versenye, hiszen ők az augusztus 3-án kezdődő salsomaggiorei ifjúsági világbajnokságra készülnek.